SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mehmet Sepil: Yeni statla beraber vites yükselteceğiz

FUTBOL | 05.12.2019 17:13

Mehmet Sepil: Yeni statla beraber vites yükselteceğiz

Süper Lig takımlarından Göztepe’nin başkanı Mehmet Sepil önemli açıklamalarda bulundu. Sepil, yapımı devam eden statları Gürsek Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde yaptığı açıklamada, Türkiye’de son zamanlarda çok stadın yapıldığını fakat statların sadece maç günü kullanıldığını söyledi.

BURASI İZMİRLİLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Yeni stadyumlarında ve çevresinde birden fazla yer yapmayı düşündüklerini söyleyen Sepil, ayrıca “Şu an stadyum bitmek üzere. İzmirlilerin ortak buluşma yeri burası olacak. Şuanda sadece stadı açacağız, tesislerin komple bitimi 1 yılı daha alır. Müzelerle, dükkânlarla, çocukla ilgili yerler ile sağlık konusundaki tesislerle burası sadece stadyum olmayacak. Burada gördüğünüz çatıyı güzel havalarda binlerce kişi ziyaret edip yürüyüş yapabilecek. Tesisin tamamı halka açık olacak. İlk mücadelemizi burada Beşiktaş maçıyla yapacağız. Stadı o gün açmak istiyoruz. Çalışmalar o şekilde.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Sepil ayrıca, ilk dönemde bir kale arkası tribünün koltuksuz bir şekilde açılacağını belirterek, “Seyir zevki ve maçın ambiyansının ne kadar önemli olduğunu hep beraber yaşayacağız. Göztepe dışında birçok kulüp bunun böyle yapılması için başvuruda bulundu.” dedi.

HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mehmet Sepil sözlerine şöyle devam etti: “Doğu ve batı tribünlerini genellikle kombine kart sahiplerine ayıracağız. Maç günleri fazla bilet kalmayacak orası için. Yakında da kale arkası tribünlerinin kombine satışlarına başlayacağız. Statta maç günleri satacağımız bilet sayısı oldukça az olacak.” ifadelerini kullandı.

Sepil ayrıca hibrit çimlerin sahaya serilmesinin 9 Aralık tarihinde başlayacağını ve bu işlemin 20 Aralık tarihinde biteceğini planlandığını belirterek, “Takıma da yakında burada idman yapmaya başlayacağımızı söyledim. Buranın Göztepe takımına neler katacağının oldukça farkındalar. Yüzüncü yılımızı bitirmeden hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

STATTAN SONRA HEDEFLERİMİZ YÜKSELECEK

Sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten Mehmet Sepil, “Bu yeni stadımız ile birlikte Avrupa kupalarını zorlayacak bir Göztepe takımı olacak. Önümüzdeki sezon umarım bu olur. Olmasını çok isterdim ama sezona iyi başlayamadık. Ama İlhan Palut’un gelmesiyle toparlamaya başlayıp, vitesi yükselttik. Bakalım neler olacağını göreceğiz. Ama bundan sonra eskisi gibi mütevazı bir ekip olmayacağız. Stattan sonra hedefimizi kesinlikle yükselteceğiz.” söylemlerinde bulundu.

TRANSFER İÇİN ‘STAT HEDİYESİ MÜJDESİ’

Sarı kırmızılı ekibin başkanı Mehmet Sepil, ara transfer döneminde taraftarın beklediği ‘stat hediyesi’ transferi için ise “Şuanda birkaç gündür bu transfer için bakıyoruz. Yeni stadyum ile beraber daha iddialı bir Göztepe takımı kuracağız. Ama takımı kurarken acele edip hata yapmamamız gerekiyor. Geç olsun, iyi olsun anlayışındayız. Durumlara göre hareket edip en iyi şekilde değerlendireceğiz.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya