SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali için şok açıklama!

FUTBOL | 08.05.2021 10:55

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İstanbul'un ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi finalini kendi ülkelerine aldırmak için görüşme hâlinde olduklarını açıkladı.

İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali için şok açıklama!

Türkiye'nin Avrupa'da günlük koronavirüs vaka sayısının en yüksek çıktığı ülke olmasının ardından 2021 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınabileceğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Söz konusu spekülasyonlar, İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'ın dün yaptığı açıklamalarla birlikte resmiyete kavuştu. 

52 yaşındaki bakan, düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin kırmızı listeye alındığını belirtirken 29 Mayıs'ta Manchester City ile Chelsea'yi karşı karşıya getirecek dev karşılaşmanın da kendi ülkelerine kaydırılması için görüşme hâlinde olduklarını belirtti. Shapps, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Korkarım ki Türkiye'yi kırmızı listeye koymak zorunda kalıyoruz. Bunun birkaç sonucu olacak. Her şeyden önce İngiliz taraftarların Şampiyonlar Ligi finali için Türkiye'ye seyahat etmemeleri gerekiyor. FA, bu konuyla ilgili olarak UEFA ile görüşme hâlinde. Finale ev sahipliği yapmaya çok açığız ama bu, en nihayetinde UEFA'nın vereceği bir karar. 

Birleşik Krallık, seyircili maçlar konusunda elbette çok başarılı bir geçmişe sahip. Dolayısıyla bunu yapmak için iyi bir konumdayız. Dediğim gibi maçın ülkemizde oynanması ihtimaline açığız ama bu, UEFA'nın vereceği bir karar. Yine de finalin iki İngiliz kulübü arasında olacağını düşünürsek son sözlerini sabırsızlıkla bekliyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya