SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Guilherme'yi ayartan Trabzon'u unutmayacaz!

FUTBOL | 30.01.2020 14:09

Yeni Malatyaspor cephesi transferin bitmesine saatler kala oyuncuları Gulhirme'nin ayartıldığı iddiasıya Trabzonspor'a ateş püskürdü.

Guilherme'yi ayartan Trabzon'u unutmayacaz!

Elazığ ve çevresini etkileyen deprem nedeniyle ertelen lig maçının aktörleri olan Yeni Malatya ve Trabzonspor bu kez Mayatyaspor'lu futbolcu Guilherme için karşı karşıya geldi. Yeni Malatya Başkanı Adil Gevrek'in kendilerinin erteleme talebinin olmadığını açıklamasının ardından konuya dahil olan Fenerbahçe, ezeli rakiplerinin kollandığı ve Karadeniz ekibine avantaj sağlamak için bu kararın alındığını öne sürmüştü. Trabzonspor'un böyle bir girişimlerinin olmadığını açıklamasının olaya son noktayı Türkiye Futbol Federasyonu koymuştu. 

YENİ MALATYASPOR RESMİ SİTEDEN BOMBALADI

Bu kez ise Yeni Malatya ve Trabzonspor, Brezilyalı futbolcu Guilherme'nin transferi konusunda karşı karşıya. Brezilyalı futbolcunun transferin bitmesine artık saatler kala Karadeniz ekibinin formasını giyeceğine kesin gözle bakılırken Yeni Malatyaspor cephesi oyuncularının ayartıldığı iddiasıya Trabzonspor'a ateş püskürdü. 

'İZNİMİZ OLMADAN TAKIMIN OTELİNDEN TRABZON'A ÇAĞIRDILAR'

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada bordo - mavili ekibin, sözleşmeli futbolcuları olan Guilherme Costa Marques ile kulübün yazılı izni olmadan görüştüğü ve Brezilyalı oyuncuyu bu sabah izinleri dışında takımın kamp yaptığı otelden Trabzon'a davet ettiği belirtildi. Yeni Malatya'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

'ÇIKIŞ MADDESİNİ KULLANDIKLARINI DÜŞÜNÜYORUZ'

"Brezilyalı futbolcumuz Guilherme'nin haklarını elinde bulunduran kulübü Alvarenga aramızda yapmış olduğumuz mukavelede bulunan çıkış maddesinin Trabzonspor tarafından kullanıldığını düşünüyoruz. Bununla ilgili olarak Karadeniz ekibi ve kıymetli camiasına bir bilgilendirme yapmak zaruri olmuştur.

'HEM KURALLARA AYKIRI HEM DE AHLAK DIŞI'

Yıllara mal olmuş Trabzon - Yeni Malatya kardeşliğini, dostluğunu zedelemeye çalışan şahıslara çağrıda bulunuyoruz.

Yeni Malatya Kulübü olarak iznimiz alınmadan oyuncumuz ile hangi şartta olursa olsun görüşmenin gerçekleştirilmesi (ayartılması) yazılı - çizili kurallarının dışında, futbolun ahlakına da uymamış ve Trabzon gibi büyük bir camiayı yönetenlere de yakışmamıştır.

'DÜRÜSTLÜKTEN BAHSEDİP GÜNÜ KURTARMA ÇABALARI'

Dürüstlük ve futbol ahlakından hemen hemen her fırsatta bahsedenlerin günü kurtarmak adına bugün yaptıkları büyük camiamızca hiçbir zaman unutulmayacaktır, Malatya camiasının hakkı FIFA kurulları önünde korunacaktır.

Ara transferin döneminin sonlanmasına artık saatlerin kaldığı bir dönemde Yeni Malatya Kulübü'nü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzon camiasının da kabul etmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya