SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Güney Kore’de liglerin başlayacağı tarih belli oldu

FUTBOL | 24.04.2020 17:10

Koronavirüs nedeniyle Güney Kore’de iptal edilen ligler yeniden başlıyor. Asya ülkesinde 8 Mayıs’ta ligler başlıyor ancak, tedbirler çok sıkı.

Güney Kore’de liglerin başlayacağı tarih belli oldu

Koronavirüs salgını Çin’de ortaya çıkarken, kısa süre içerisinde tüm dünyada etkili olmuştu. Virüs nedeniyle birçok ülke karantina kararı alırken, spor karşılaşmaları da belirli olmayan tarihlere ertelenmişti.

GÜNEY KORE’DE LİGLER BAŞLIYOR!

Güney Kore’de de 29 Şubat’ta başlaması planlanan ligler, virüs nedeniyle ertelenmişti. Asya ülkesi, geçtiğimiz günlerde virüsü kontrol altına aldıklarını açıklamış ve Güney Kore’de hayat normale dönmeye başlamıştı. Bu yaşanan gelişmelerin ardından Güney Kore’de futbol liglerinin başlayacağı tarih de belli oldu. Asya ülkesinde 8 Mayıs’ta ligler başlayacak.

LİGLER BAŞLIYOR ANCAK TEDBİRLER ÇOK SIKI!

Güney Kore’de 8 Mayıs’ta başlayacak olan maçlar, seyircisiz olarak oynanacak. Oynanacak karşılaşmalar öncesi teknik ekip, personeller ve basın mensupları maske takmak zorunda olacak. Futbolcuların da maç esnasında takım arkadaşları, rakip futbolcular ve hakemle konuşması yasaklandı.

Ayrıca sezon içerisinde bir takımdan futbolcuya veya teknik ekibe koronavirüs şüphesi konursa; o takımın maçları en az 2 hafta ertelenecek.   

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya