SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Hakemler, hafta sonu grev yapacak!

FUTBOL | 25.10.2019 19:07

Hakemler, hafta sonu grev yapacak!

Hakemler, hafta sonu yapılacak olan mücadelelerde greve gidecek.

Almanya'nın en büyük kentlerinden biri olan Berlin'de futbol hakemlerinin artan şiddet olaylarından dolayı hafta sonunda greve gideceği öğrenildi. Hakemlerin maça çıkmama kararı alması sebebiyle Almanya Fıutbol Federasyonu, amatör lig maçlarının hepsini bu hafta sonu için iptal etti. 

Almanya Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun telefon görüşmesi yaptığı ve uzun süren görüşmelerin sonucunda 25-27 Ekim arasında oynanacak olan amatör futbol mücadelelerinin hepsinin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Berlin şehri içindeki tüm karşılaşmaların iptali için açıklama yapan BVF'nin yazısının ardından maçların iptali şehirdeki tüm futbolseverlerde şok etkisi yarattı. Bölge hakemlerinin gelecek hafta da aynı grevi yapıp yapmayacağı merak ediliyor. 

BVF Hakem Kurulu'ndan Jörg Wehling, sahalarda şiddetin hakemelere yönelik olarak oldukça arttığını ve tehlikeli hale geldiğini belirtirken buna bir dur denmesi gerektiğini de ifade ederek maçları iptal ettiklerini belirtti.

Berlin'deki hakemlerin yaptığı grevin hafta sonu oynanacak olan Almanya 1. Lig yani BUndesliga karşılaşmalarını etkilemeyeceği de gelen bilgiler arasında yer aldı. 

Bu sezon oynanan karşılaşmalarda 109 kez hakeme şiddet ve tehdit olayının yaşanması üzerine endişe duyan Alman futbol yöneticileri bu sorunun önüne geçebilmek için bir takım önlemler almayı planlıyor. Yapılacak olan toplantılar sonucunda yapıcı bir karara varmak isteyen yönetimden nasıl bir karar geleceği metak ediliyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya