SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamit Altıntop: Hedefimiz bir sistem kurmak!

FUTBOL | 09.10.2021 17:16

Hamit Altıntop, A Milli Futbol Takımı kafilesinin Letonya yolculuğu öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.

Hamit Altıntop: Hedefimiz bir sistem kurmak!

A Milli Futbol Takımı'mız, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda 11 Ekim Pazartesi günü deplasmanda Letonya ile oynayacağı karşılaşma için bugün Riga'ya hareket etti. TFF İcra Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop ise bu yolculuk öncesinde soruları cevapladı.

"BAZI ARKADAŞLARIMIZ, PERFORMANSLARININ ALTINDA KALDI"

Hamit Altıntop, "Bu 5-6 günlük sürede genel manada memnunum. Çünkü çalışma ortamı, konsantrasyon ve iletişim çok iyiydi. Maça en iyi şekilde hazırlandık. Güzel bir gol ile başladık. Norveç takımı da çok iyi hazırlanmış. Defansif anlamda, baskı anlamında çok çok iyi şeyler yaptılar. Onları da burada tebrik etmek lazım. 1-1 bizi memnun etmiyor. Biz her maçı kazanmak istiyoruz ama gerçeklerden bahsediyoruz. Bu takım 6 ay inanılmaz kan kaybetmiş, geriye gitmiş. Bunları maçın içinde bölüm bölüm tekrar gördük. Takım halinde hareket etmede sıkıntılar çektik. Burada bazı arkadaşlarımız, performanslarının altında kaldı. Burada tecrübeli oyunculardan beklentilerimiz daha büyük. Daha fazla sorumluluk alıp daha verimli olmaları gerekir. Ama tekrar söylüyorum; genel manada 5-6 günlük çalışmamızda memnunum. Ama oynadığımız oyunun da yeterli olmadığını kabul ediyoruz. Letonya'da üstüne koyarak daha etkili, daha verimli ve takım halinde daha iyi bir duruşla iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

"LETONYA'DA KAZANMAK İSTİYORUZ"

Grupta Türkiye'nin şansının devam ettiğini kaydeden Hamit Altıntop, bu şansı değerlendirmek istediklerinin altını çizdi. Kısa vadeli hedeflerinin de Dünya Şampiyonası’na katılmak olduğunu vurgulayan Altıntop, "Bu yolda ilk sınavımızda maalesef sadece berabere oynayabildik. Letonya'da kazanmak istiyoruz. Şansımızı korumak istiyoruz ve buradaki oyunu daha ileri taşımak istiyoruz." sözlerini dile getirdi.

"HEDEFİMİZ BİR SİSTEM KURMAK"

Altıntop, “Ne kadar sabırsız olduğumuzu biliyoruz. Norveç takımını örnek almak lazım. O kadar eksiği olmasına rağmen; oyuna giren, yeni dâhil olanın nasıl oynaması gerektiğini bilerek hiçbir şekilde diğerini aratmadan hocanın beklentilerini karşıladığını gördük. Bizim de hedefimiz bir sistem kurmak, havuzu büyütmek. Bilime ve eğitime daha önem verip bu sistemi ön plana çıkarmak. Bunu yapabileceğimize inanıyoruz. Ama buraya 'yeni bir hoca geldi, bir Hamit Altıntop geldi, haydi onlar ne yapacak?' ile bu iş olmaz. Hep beraber yapmamız gerekir. Kulüpteki hocalarımızla iç içe, beraber bunu başarabiliriz. 'Hoca gelir ve bunu çözer' diye bir dünya yok. Bu bizim takımımız ve bizim oyuncularımız. Bugün bile istişarelere başladık oyun ile ilgili, oyuncularla ilgili veya hazırlanma ile ilgili. Önerilere açığız. Olumlu eleştirileri de seve seve açığız." şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK ELEŞTİRİ; MENTAL ÇÖKÜŞ"

"Size göre en uç olumlu veya olumsuz eleştiri neydi?" şeklindeki soruya ise Altıntop, "En büyük eleştiri mental çöküş. Bunu hiç kimsenin söylemesine gerek yok. Beklentiler bugünden yarına hemen karşılanacak şeyler değil. Bir şeyden emin olabilirsiniz; bu 5-6 günde konsantrasyonumuz da çalışma içeriğimiz de o kadar değerli ve önemli geçti ki, gelecek günler burada inanılmaz büyük değişiklikler olacak. Burada manevi değerlerimizi ön plana çıkarmak istiyoruz. Oyuncularımız çok çok iyi sporcular olabilir ama ondan daha önemli olan çok çok iyi birey olmalarını istiyoruz." şeklinde yanıt verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya