SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamza Hamzaoğlu: Çocukken Fenerbahçeliydim

FUTBOL | 02.04.2020 09:54

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, gündeme dair çarpıcı itiraflarda bulunurken; çocukken Fenerbahçeli olduğunu gizlemedi.

Hamza Hamzaoğlu: Çocukken Fenerbahçeliydim

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, gündeme dair çarpıcı itiraflarda bulundu. Hürriyet’e konuşan başarılı teknik adam; geçmişte Fenerbahçeli olduğunu ve bunu hiçbir zaman da saklamadığını itiraf etti.

“TÜRKİYE’DE FUTBOL DÜZENİ YOK”

Türkiye’de futbol adına bir düzenin olmadığını ifade eden Hamzaoğlu, “Buradaki kulüplerin vizyonu ve felsefesi de yok. Başarı dediğiniz şey kupa ve maç kazanmak değildir, biz sadece kazanmanın peşindeyiz. Kazanç nasıl paylaşılıyorsa, kaybetmeyi de bölüşmeliyiz. Yarıda kalan sezonu tamamlamalıyız, 1 aya her şey düzelecek diye düşünüyorum. 8 haftamız var, en fazla 1.5 aya biter. Bu ligin 26 haftada tescil edilmesi adil bir karar olmayacağını düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

“HAKEMLER BÜYÜK TAKIMLARDAN ETKİLENİYOR”

Hakemlerden adil olmalarını bekleyen Hamzaoğlu, “Basındaki yazılar, taraftar baskısı, kulüplerin büyüklüğünden etkileniyorlar. Farklı kararlar verebiliyorlar. Siz doğru olduğunu düşüyorsanız, hakemliği bırakma pahasına kadar bile olsa kararınızı uygulayın” dedi.

“ÇOCUKKEN FENERBAHÇELİYDİM”

Galatasaray’daki döneminden itiraflarda bulunan Hamzaoğlu, “Oradayken Sabri Sarıoğlu ve Umut Bulut’u savunuyordum, bugün olsa yine onları korurdum. Galatasaray’da kalmak için özel bir çaba sarf etmedim, bugün Gençlerbirliği’nde çalıyorum ve mutluyum bu durumdan. Ben Galatasaraylıyım, çocukken Fenerbahçeli olduğumu hiçbir zaman saklamadım. Bugün de Galatasaraylıyım, aslımı neden inkar edeyim? Politik olmak zorunda mıyız sürekli, niye bu durumda bırakılıyoruz?” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya