SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hollanda'da Ryan Babel tartışması sürüyor!

FUTBOL | 11.05.2021 19:17

Galatasaraylı Ryan Babel'in Hollanda'nın EURO 2021 kadrosuna alınıp alınmayacağıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Hollanda'da Ryan Babel tartışması sürüyor!

Hollanda Teknik Direktörü Frank de Boer, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Galatasaraylı Ryan Babel'in soyunma odasındaki atmosferin yönetimi açısından önemli bir figür olacağını ve bu nedenle EURO 2021 kadrosuna dahil edilebileceğini söylemişti. Konuyla ilgili olarak ESPN yorumcusu Kenneth Perez ve Voetbal International dergisinden Freek Jansen ise şunları kaydetti: 

Kenneth Perez:

"Ryan Babel'in Hollanda Milli Takımı'na alınmamasının tamamen gülünç olacağını düşünen az sayıda kişiden biri olduğumu zannediyorum. Kendi kulüplerinde neredeyse hiç oynamayan diğer kanat oyuncularıyla karşılaştırıldığında neden ona bu hak verilmiyor? Neden insanlar onun hakkında daima 'Onu alırsan herkesi almalısın.' yorumunu yapıyor? Bence bu, çok özel bir açıklama.

Bence Babel'in milli takımla çok daha uzun bir hikayesi ve tecrübesi var. Türk futbolunu izlemiyorum. Bu yüzden hafta sonu Beşiktaş'a karşı gol attığı bilgisiyle yetinmek zorundayım. Ancak her hafta forma şansı bulan diğer oyuncuları seyrediyorum. Aynı şekilde İngiltere'de hiç süre alamayan Steven Bergwijn'i de görüyorum."

Freek Jansen:

"Bu tartışma, Babel'in soyunma odası için çok önemli olduğu argümanından kaynaklanıyor. Açıkçası bu, oyuncuyunun değerini düşürüyor. Aynı zamanda bu durum bir imaj yaratıyor. Kevin Strootman bunun bir örneği. Tüm Hollandalılar 'Strootman neden orada?' diye soruyor. Gelen yanıt ise kendisinin soyunma odasından sorumlu olduğu şeklinde. 

İnsanların 'Sahada katkı sunan bir oyuncuyu görmek daha iyi.' demesini anlıyorum. Durum, gerçekten Babel'in soyunma odası için önemli olmasıysa Arjen Robben'in de tüm tecrübesi ve adanmışlığıyla bu konuda önemli bir rol üstleneceğini hayal edebiliriz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya