SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Yücel: Serdal Adalı ile pazarlık yapmadım

FUTBOL | 18.10.2019 17:52

Yücel: Serdal Adalı ile pazarlık yapmadım

Beşiktaş’ta Serdal Adalı’nın listesinde yer alan yönetici Hüseyin Yücel, asistanaliz.com’un canlı yayın konuğu oldu. DHA Spor Müdürü Uğur Demirkırdı ve moderatör Neslihan Ablay’ın sorularına içtenlikle yanıt veren Yücel seçimin demokratik bir havada geçmesi ve her adayın birbiriyle kucaklaşması temennisinde bulunurken kongrenin Beşiktaş’a yakışır şekilde tamamlanmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

'ZİHNİYET' KELİMESİ BÖLÜCÜ VE AYRIŞTIRICI'

 

Başkan Fikret Orman’ın istifa karanının kişisel olduğunu ve saygı duyulması gerektiğinin altını çizen Beşiktaşlı yönetici seçim açıklamalarında kullanılan ‘zihniyet’ kelimesinin ayrıştırıcı ve bölücü bir ifade olduğunu belirterek şunları söyledi:
Zihniyet derken kötü algılanıyor. Süleyman Seba'dan başlayan kulüpte görev yapmış başkanları seversiniz sevmezsiniz, iyi işler ya da hatalı işler yapmışlardı belki ama hepsi Beşiktaş için çalışmışlardı.
Bütün olmak gerekli, herkes kenetlenmeli. Birlik olunmalı ve söylemler icraata dökülmeliç

'YÖNETİME GİRMEK İÇİN ŞART SÜRMEDİM'

Serdal Adalı’nın yönetiminde yer almak için herhangi bir şart koşmadım. Serdal başkan nasıl takdir ederse öyle hareket ederiz. ‘Başkan olunca beraber çalışalım’ dedi Serdal Adalı, ben de ‘Sizinle olurum’ yanıtını verdim. Teklifini kırmadım. Görev için pazarlık gibi bir şey yapmadım. Rahmetli başkanımız Süleyman Seba'nın 'Beşiktaş'a hizmet etmeye, hamal olmaya geldim' diye bir lafı var. Bizler de hizmet için geliyoruz.

'1 OCAK'A KADAR 150 MİLYON TL GEREKLİ'

Borçsuzluk yazısını 1 Ocak tarihine kadar almamız gerekli. Bunu alabilmek için de 150 milyon TL'ye ihtiyacımız var. Bankalar ile görüşme halindeyiz. Sonuç alamazsak ellerimizi taşın altına sokacağız. 31 Mayıs'a kadar da 250 milyon TL’lik bir kaynak bulmamız gerekiyor. Yönetimimizde bankalarda çalışmış bir ağabeyimiz var ve bu konu üzerine çalışıyor, görüşmeler yapıyoruz. Çin ve Japonya üzerinde son yıllarda çalışmalarımız oldu. Ernst ABD’de Beşiktaş Futbol Okulu açıyor. Bu tanıtım kulübümüz için büyük öneme sahip.
Transfer için hocamız Abdullah Avcı ile görüşeceğiz. Bütçe doğrultusunda, hocamızın ihtiyaçlarına göre oyuncu alacağız. Kagawa’nın kalmasını çok istedik. Futbola İspanya'da devam etmek istediğini biliyorduk fakat 2. Lig'de forma giymeyi tercih etti, hayret edecek bir olay.

'SERDAL ADALI, TALISCA İLE İLGİLİ OLARAK İRONİ YAPTI'

Serdal Adalı’nın Anderson Talisca ile ilgili sözleri ironi. Brezilyalı futbolcunun yıllık ücreti 9 milyon Euro. Bu para bulunsa bile iç dengeleri bozmak ne derece mantıklı olur? Hoca ve ekibiyle görüşüp gerekli takviyeler için değerlendirmeler yapılır.
Abdullah Avcı ligin en iyi teknik direktörlerinden biri. Parmakla gösterilecek kalitede.

 

'ANKAGÜCÜ VE GALATASARAY'I YENİP MORAL BULACAĞIZ' 

Önce Ankaragücü ardından da Galatasaray derbisinden iyi sonuç alıp taraftarların ve camianın moralini yerine getireceğiz.
Sadece Beşiktaş değil diğer rakipler de en az Beşiktaş kadar kötü oynuyor. Fazla bir puan farkı yok ve ligin henüz başı. Kenetlenmemiz ve taraftarımızla bir olmamız lazım.

'KAZANAN 1000-1500 OY FARKLA BAŞKAN OLACAK'

14 bin seçmenimizin kongre oy kullanma hakkı var. Gönül ister ki hepsi gelsin. Ben bu genel kurulda rekor kırılacağına inanıyorum. Çok önemli bir seçim. Tahminimce kazanan aday 1000-1500 oy başkan olacak.”

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya