SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İbrahim Çolak ve Ferhat Arıcan’dan altın madalya!

| 13.12.2020 21:08

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda, milli sporcularımızdan Ferhat Arıcan hem altın hem bronz madalya, İbrahim Çolak da altın madalya kazandı.

İbrahim Çolak ve Ferhat Arıcan’dan altın madalya!

Mersin’de düzenlenen şampiyona, büyükler kategorisindeki alet finalleriyle bitti. Artistik cimnastikçiler, yer aleti, halka, barfiks, paralel bar, kulplu beygir ve atlama masasında Avrupa şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele verdi.

Finalde, milli sporcularımızdan Ferhat Arıcan kulplu beygir ve paralel aletinde, İbrahim Çolak ise halka ve paralel aletinde, Ahmet Önder de yer, atlama masası ve barfiks aletinde yarıştı.

Milli sporcu Abdelrahman Elgamal ise dün yapılan takım finallerinde yaşadığı sakatlık nedeniyle sadece halka ve barfiks aletinde yarışabildi.

İBRAHİM ÇOLAK VE FERHAT ARICAN'DAN TOPLAM 3 MADALYA

Milli cimnastikçilerden İbrahim Çolak, halka aletinde gösterdiği performansla jüriden 15000 puan alarak altın madalyayı kazandı.

Ferhat Arıcan da ilk olarak kulplu beygir aletindeki 14433 puanlık performansıyla bronz madalya kazanırken, paralel bar alet finalinde de jüriden 15100 puan alarak Avrupa şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya