SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ibrahimovic'ten Hakan Çalhanoğlu'na büyük övgü!

FUTBOL | 01.09.2020 13:02

Milan ile sözleşmesini bir yıl daha uzatan dünyaca ünlü golcü Zlatan Ibrahimovic, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na övgüler yağdırdı.

Ibrahimovic'ten Hakan Çalhanoğlu'na büyük övgü!

Milan ile sözleşmesini bir yıl daha uzatan dünyaca ünlü golcü Zlatan Ibrahimovic, imza töreninin ardından kulübün resmi internet sitesine verdiği röportajda milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na övgüler yağdırdı. Pandemi arası sonrası gösterdiği performansla yıldızlaşan Hakan için "Milan'ın gerçek 10 numarası" diyen İsveçli süperstar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Çalhanoğlu'nu daha önceden tanıyordum. Onu ilk gördüğümde kendisine 'Milan'da 10 numarayı giymek harika bir şey çünkü daha önce bu formayı sırtında taşıyan herkes harikaydı. Bu yüzden üstünde büyük bir baskı olur. Devasa bir sorumluluğa sahipsin. Ancak sıkı çalışırsan bunun üstesinden gelebilirsin.' demiştim. Son altı ayda ise onun gerçekten çok iyi çalıştığını gördüm.

Çalhanoğlu gibi bir oyuncu bunu gerçekten başarabilir. Nitekim bunu yaptı ama devamını da getirmek zorunda. Zira beklentiler asla bitmez. Bu noktada asla tatmin olmayan bir kafa yapısına sahip olmanız lazım. Son altı ayda Milan'ın gerçek 10 numarası gibi oynadı. Bunu sürdüreceğini umuyorum. Çünkü o, çok daha iyisini yapabilecek bir oyuncu."

Serie A deviyle olan sözleşmesini uzatması beklenen Hakan, pandemi nedeniyle lige verilen aranın ardından çıktığı 12 maçta altı gol ve sekiz asist kaydetmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya