SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Iker Casillas, federasyon başkanlığı görevine aday oldu

FUTBOL | 13.02.2020 16:39

İspanyol kaleci Iker Casillas, tutkunu olduğu futboldan kopmak istemiyor. Emektar eldiven, İspanya Futbol Federasyon’u başkanlığı için gerekli başvurusunu yaptı.

Iker Casillas, federasyon başkanlığı görevine aday oldu

İspanyol kaleci Iker Casillas, tutkunu olduğu futboldan kopmak istemiyor. Emektar eldiven, İspanya Futbol Federasyon’u başkanlığı için girişimlere başladı. Real Madrid’in efsane ismi artık hayatına yönetici olarak devam etmek istiyor.

Kalp sorunları yaşadıktan sonra tedavi amaçlı futbola ara veren Iker Casillas, gözünü yükseklere dikti. İspanyol basınında yer alan habere göre 38 yaşındaki emektar file bekçisinin, İspanya Yüksek Spor Konseyi’ne başkanlık hususunda gerekli başvuruyu yaptığı yazıldı. Adaylığı resmiyete döküldükten sonra futboldan resmen emekli olmayı planlayan Casillas, seçim için mevcut başkan Luis Rubiales ile yarışacak.

BAŞKAN TEBAS DESTEKLİYOR

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı’yla gösterdiği performansla futbolun efsane kalecileri arasında yerini alan Casillas, başkanlığa adaylığını açıklamasıyla ülkesinin basınında oldukça yankı yarattı. Geçtiğimiz günlerde La Liga başkanı Javier Tebas, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales’le tartışma yaşamıştı. Yaşanan bu tartışmadan sonra La Liga Başkanı Tebas’ın, önümüzdeki seçimlerde Iker Casillas’ı desteklemesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya