SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İlkay Gündoğan'dan Galatasaray ve Türkiye sözleri!

FUTBOL | 26.04.2021 17:32

Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, Galatasaray'ın UEFA Kupası zaferi ve milli takım tercihiyle ilgili çok konuşulacak itiraflarda bulundu.

İlkay Gündoğan'dan Galatasaray ve Türkiye sözleri!

Manchester City'de gösterdiği performansla takımının bu sezonki başarılarında büyük pay sahibi olan İlkay Gündoğan, The Players Tribune adlı internet sitesi için kaleme aldığı makalede Galatasaray'ın 2000 yılındaki UEFA Kupası zaferi ve milli takım tercihiyle ilgili çok konuşulacak itiraflarda bulundu. İşte 30 yaşındaki merkez orta sahanın yazısındaki o bölümler:

"Galatasaray'ın 2000'de UEFA Kupası'nı kazanmasını hiç unutmayacağım. O zamanlar dokuz yaşındaydım. Fenerbahçeli annem hariç tüm ailem Galatasaraylıydı. Yine de finali hep birlikte izliyorduk. Arsenal'ı penaltılarla yendiğimizde benden altı yaş büyük olan amcam İlhan gözyaşlarına boğulmuştu. Bebek gibi ağlıyordu. Çocukluğumun en güzel anılarından biri budur. 

Ebeveynlerim Türk. Kendimi aynı zamanda Türk olarak görüyorum. Ancak bazı Türkler bana 'Aa, Türk müsün?' diyor. Bu, gerçekten kötü bir his. Ben iki ülkeye de aitim. Fakat bazen kendimi arada kalmış gibi hissediyorum. Tamamen Alman veya Türk olmadığımı söylüyorlar. Öyleyse neyim? 

Bu durumun en kötü yanı, Almanya ile Türkiye arasında tercih yapmak zorunda kalmam oldu. Hâlâ ergenliğimin sonlarındaydım ve bir gün büyük bir oyuncu olacağımı bilmiyordum. Kararımın bu tarz tepkilere neden olabileceğini hayal edemezdim. Özellikle Türkiye'de ne kadar Türk olduğumu sorguladılar. Bu, çok can sıkıcıydı. Sırf Almanya için oynuyorum diye Türk olmadığım söylenemez. Ancak bazı insanların bunu anlaması çok zor görünüyor. 

Neyse ki eleştiriler çoğunlukla online yapılıyor. Türkiye'ye gittiğimde, özellikle de dedem ve büyükannemin memleketinde yaptıklarımdan gurur duyan insanlarla karşılaşıyorum. Aynı zamanda bu iki harika kültürü tanıyabildiğim için kendimi daha şanslı hissediyorum. Bu durum, nereli olduklarından bağımsız bir şekilde diğer insanları anlamama da yardımcı oluyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya