SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İndirim konusunda bir tek Marcao'ya elleşilmeyecek

FUTBOL | 25.04.2020 12:20

Oyuncularıyla maaş konusunda pazarlık halinde olan Galatasaray yönetimi, indirim için bir tek Marcao'ya elleşmeyecek.

İndirim konusunda bir tek Marcao'ya elleşilmeyecek

Süper Lig'e verilen aranın ardından sponsor ve yayıncı kuruluş gelirlerinin kesilmesi; kulüpleri mali açıdan çıkmaza soktu. Santra yapılmayınca tüm gelirlerini kaybeden Süper Lig takımları, oyuncularıyla masaya oturup yıldızlarını yapılandırma konusunda ikna etmek istiyor. Ücretlerinde indirime gitmeleri için oyuncularıyla dirsek temas halinde olan yöneticiler, futbolcularının feda demesini bekliyor.

Durumun ne kadar ciddi olduğunu Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, konuk olduğu bir yayında dile getirdi. Oyuncuların sözleşmelerinde indirime gitmelerini beklediklerini dile getiren Albayrak, menajerler ve futbolculara ödeyecek tek kuruşlarının olmadığını söyledi.

Sarı-kırmızılıların 2 numarası, amatör şubeleri de bir süre kapatmaktan başka çarelerinin olmadığını açıklamıştı. Öyle ki Abdurrahim Albayrak'ın amatör şube çıkışına Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve birçok isimden tepki gelmişti.

Oyuncularıyla indirim konusunda pazarlık halinde olan sarı-kırmızılılar, Marcao'yu konunun dışında bırakacak. Geçtiğimiz sezon devre arasında Chaves'ten 4 milyon Euro bonservis bedeliyle satın alınan 24 yaşındaki savunmacı, diğer isimlere göre sudan ucuza oynuyor.

Sarı-kırmızılılara geldiği günden bu yana sadece 1 maç kaçıran Marcao, yedek kulübesine hapsolan Ahmet Çalık'tan bile az paraya oynuyor. Sabah'ın haberine göre, yıllık 800 bin Euro'ya oynayan oyuncunun yönetimin yapılandırma planlarında yer alamadığını duyurdu. Öyle ki; sarı-kırmızılı idareciler oyuncularla yapılan görüşmelerde Sambacı'nın düşük maliyetini örnek göstermeyi planladığı iddia edildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya