SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İngiliz devleri Messi için kapışıyor!

FUTBOL | 25.08.2020 20:24

Manchester United ve Manchester City, Barcelona’dan ayrılması gündemde olan Lionel Messi’yi transfer etmek istiyor.

İngiliz devleri Messi için kapışıyor!

Lionel Messi'nin Barcelona'da geleceği belirsizliğini koruyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında gösterilen Arjantinli yıldız oyuncuya teklifler gelmeye başladı…

YÖNETİM, MESSI’DEN RAHATSIZ…

Barça'nın ise Messi'yi göndermek için iki nedeni var. Birincisi Covid-19'un neden olduğu finansal kriz nedeniyle kulübün girmiş olduğu mali sıkıntı. İkincisi ise Messi'nin Katalan ekibinin içerisinde dokunulmazlığını ilan etmiş olması. Bu durumdan rahatsız olan Barcelona yönetiminin Messi'yi satış listesine koyduğu belirtiliyor.

MESSI TRANSFERİNDE MANCHESTER DERBİSİ!

Manchester United ise Arjantinli yıldız oyuncuyu kadrosuna katabilmek için çalışmalara çoktan başladı. Kırmızı Şeytanlar, yıldız futbolcuyu kadrosuna katabilmek için gerekli mali yapısını düzenlemeye başladı. Messi şu anda Barcelona'da yıllık 130 milyon Euro kazanıyor. Kırmızı siyahlılar Messi'yi maddi açıdan memnun edebilecek sayılı kulüplerden birisi. Ancak United dışında Manchester'in mavi yakası da Messi'nin peşinde. Gök mavililer bunun için Messi'yi ikna etmesi eski hocası Pep Guardiola ve milli takımdan arkadaşı Kun Aguero'yu kullanmayı planlıyor.

Özellikle Pep Guardiola'nın eski öğrencisi ile sözleşme imzalama fırsatını kaçırmak istemediği konuşuluyor. Ancak Manchester City'nin bu transferin gerçekleşebilmesi için mali açından zor görünüyor. City, UEFA'nın belirlediği FFP kurallarına uymadığı gerekçesi ile 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edilmiş ve 30 milyon Euro'luk para cezasına çarptırılmıştı. Konuyu CAS'a taşıyan mavi beyazlılar davayı kazanmış ve Avrupa'dan 2 yıllık men cezasını kaldırmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya