SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İngiltere hükümeti, Premier Lig’e yeşil ışık yaktı

FUTBOL | 11.05.2020 19:09

İngiltere hükümeti, yeni tip koronavirüs nedeniyle ertelenen Premier Lig’in 1 Haziran’dan itibaren seyircisiz olarak başlamasına onay verdi.

İngiltere hükümeti, Premier Lig’e yeşil ışık yaktı

İngiltere hükümeti, koronavirüs sürecinden sonra Premier Lig’in yeniden başlaması için yetkililere yeşil ışığı yaktı. Yapılan açıklamalara göre; 1 Haziran tarihine kadar tüm spor organizasyonlarının yasağı devam edecek fakat bu tarihten sonra seyircisiz olmak kaydıyla sportif ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesine devam edilecek.

Premier Lig kulüplerinin tamamı, sezonun tamamlanmasını istese de bazı takımlar, müsabakaların tarafsız bir sahada oynanması taraftarı değil. Kamu sağlığı görevlileri ve Polis, müsabakaların şehir dışında oynanması gerektiğini düşünürken; alt sıralardaki takımlar iç sahadaki avantajlarını kaybetmek istemediklerini açıkladı.

BAŞLAMA TARİHİNE, PREMIER LİG EKİPLERİ KARAR VERECEK

Başta West Ham United, Brighton ve Aston Villa olmak üzere; 6 Premier Lig kulübü, müsabakaların iç saha – deplasman usulü oynaması yönünde açıklamalarda bulundu. Bu kulüpler aynı zamanda, talep ettikleri olmazsa; ligin tescil edilmesi ve küme mücadelesi veren takımların alt lige düşürülmemesi gerektiğini ekledi.

Premier Lig’de yer alan tüm takımlar, bugün telekonferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıdan, liglerin başlama tarihiyle alakalı bir karar ise henüz çıkmadı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya