SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İngiltere'deki Arap Baharı'na Selman da katıldı

FUTBOL | 20.04.2020 15:21

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, Newcastle United'ı satın alara İngiltere'deki Arap Baharı'nda 'ben de varım' dedi.

İngiltere'deki Arap Baharı'na Selman da katıldı

Körfez ülkelerinin şehyleri, Premier Lig'de takım almaya devam ediyor. Abu Dhabi United Grup'un sahibi Şeyh Mansur bin Zayid el-Nehyan, 2008'de Manchester City'i satın alıp Ada pazarına girmeyi başardı. Öyle ki Premier Lig'de birçok kulübün hissedarları arasında Körfez ülkeleri şeyhleri, Uzakdoğu ve Doğu Avrupa ülkelerinin milyarder iş adamları yer alıyor.

Şeyh el-Nehyan'ın başlattığı Arap baharına; İranlı işadamı Farhad Moshiri Everton'ın %49,9'luk hissesini satın alarak katıldı. Mısırlı milyarder Nassef Sawiris Aston Villa'yı alarak bu yarışta ben de varım dedi.

Ada'da kulüp satın alma furyasına Suudi veliaht prens Muhammed bin Selman da dahil oldu. Premier Lig'de esen Arap baharına kayıtsız kalamayan veliaht prens, Newcastle United kulübünü 300 milyon pound karşılığında satın aldı.

Ada'dan bir takım almak için yanıp tutuşan Muhammed bin Selman, önce ABD'li Glazer Ailesi'nin elinde olan Manchester United için nabız yoklamıştı. İngiliz basını, veliaht prensin 3,8 milyar pound gibi astronomik bir parayı gözden çıkarmasına rağmen Glazerlar'ın Kırmızı Şeytanlar'dan vazgeçmediğini açıklamıştı.

Premier Lig'de satılıp kulüp arayan Muhammed bin Selman, mutlu sona Newcastle United'ı satın alarak ulaştı. Mike Ashley'in uzun süredir alıcı aradığı kulübe talip olan veliaht prens, 300 milyon poundluk bir bedelle işi bitirdi bile... The Times, aylardır süren görüşmelerin sonuca bağlandığını duyurdu.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'ın 26 oğlundan 6'sı olan Muhammed bin Selman'ın 7 milyar poundluk bir servetinin olduğu iddia ediliyor. 300 milyon pound gibi bir ücrete Newcastle'ın yeni sahibi olan 34 yaşındaki prensin gelcek sezon transfer için 200 milyon poundluk bir kaynak ayırdığı iddia ediliyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya