SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İngiltere tarihinin en iyi jenerasyonu yolda mı ?

FUTBOL | 21.09.2019 10:49

İngiltere tarihinin en iyi jenerasyonu yolda mı ?

Haftaiçi UEFA Avrupa Ligi'nde attıkları gollerle gündeme oturmayı başaran ve henüz çok genç yaşta muazzam bir yetenek yelpazesiyle profesyonelliğe adım atan İngiltere'nin yeni futbol değerleri, pek konuşulmasa da ülke tarihinin en iyisi mi ? 

2010 Dünya Kupası'nda yaş ortalaması yüksek ve heyecan vermekten uzak bir kadroyla mücadele ettikten sonra radikal değişimlere giden ve ülke futbolunu gençleştirmeye yönelik adımlar atan İngiltere, yaptığı hamlelerin meyvesini Harry Kane ve Raheem Sterling gibi süper yıldızlar kazanarak topladı. Aradan yıllar geçtikten sonra ise İngiltere'nin geldiği durum sadece hayranlık verici olarak adlandırılabilir.

Sterling, Kane, Alli, Maguire, Stones, Maddison gibi isimlere sahip oldukça iyi bir jenerasyon yakaladıktan sonra seviyeyi daha da yükseltmeyi başararak Rashford, Sancho, Abraham, Mount, Odoi, Arnold, Foden, Rice, Nelson, Gomes ve son olarak UEFA Avrupa Ligi'nde attıkları gollerle isimlerinden söz ettirmeyi başaran Greenwood, Willock ve Saka gibi yükselen yıldızlarla daha şimdiden alternatifi bol bir kadroya sahip olan İngiltere'nin bu forma dağıtımını nasıl yapacağı gerçekten büyük bir merak konusu. 

Kadro konusunda her zaman diğer rakiplerine göre daha zayıf ve defolu olan İngiltere, ilk defa bu kadar kapsamlı ve geniş bir jenerasyonla karşı karşıya. Jaden Sancho'nun Dortmund'a transferi sonrası maden gözüyle bakılmaya başlanan İngiltere'deki akademi oyuncuları özellikle Bundesliga takımları tarafından da çok genç yaşta transfer edilip forma şansı bulabiliyor. Eğer bu hızla gelişmeye devam ederlerse gelecek 10-15 yılda 2008-2012 yılları arasındaki İspanya gibi tarihlerinin en iyi jenerasyonuyla en iyi dönemini geçirebilirler.


İngiltere, Transfermarkt değerlerine göre 1.19 milyar Euro kadro değerine sahip olarak en pahalı milli takım sıfatıyla zirvede yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya