SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emri dinlemedi, iltica etti!

| 05.09.2019 22:37

Emri dinlemedi, iltica etti!

Judo dünyası diplomatik bir krizle karşı karşıya… İranlı judocu Said Mollai, ülkesinin emrini dinlemedi, başka bir ülkeye iltica etti…

27 yaşındaki sporcu, İsrailli Sagi Muki rakibiyle karşılaşmakta ısrar edince ülkesiyle arasında diplomatik bir kriz yaşandı. Mollai, emri hiçe saydı ve Almanya'ya iltica etti. Dünya Şampiyonası’nda İranlı sporcu Said Mollai’nin İsrail'den Sagi Muki ile eşleşme ihtimali her şeyi içinden çıkılmaz bir duruma soktu.

İran Federasyonu, sporcularının derhal turnuvadan çekilmesini istedi. İranlı judocunun tek isteği ise 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek.

Herkesi yendim ama ülkem maça çıkmama izin vermedi diyen 27 yaşındaki sporcu, "Hem kendim, hem de ailem için endişelendim ve maça çıkmadım.

Ben bir sporcuyum, siyasetçi değilim. Sadece Olimpiyat Oyunları’na katılmak istiyorum. Uluslararası Judo Federasyonu bana yardımcı olacaktır" şeklinde konuştu.

Tehdit altında olduğunu vurgulayan judocu, turnuvadan çekildikten sonra Almanya'ya iltica etti. Gerekli izinler çıktığı takdirde Mollai, 2020 Yaz Olimpiyatları'nda bağımsız sporcu olarak mindere çıkabilecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya