SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

İsmail Ünal: Beşiktaş fabrika ayarlarına dönecek

FUTBOL | 15.10.2019 11:57

İsmail Ünal: Beşiktaş fabrika ayarlarına dönecek
Beşiktaş'ta hafta sonu yapılacak olağanüstü genel kurulda Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi ve Hürser Tekinoktay ile başkanlık yarışına girecek olan İsmail Ünal kulübün efsane başkanı Süleyman Seba ekolüne dönmek için göreve talip olduğunu söyledi.

 

Sözlerine başkan Fikret Orman'ı eleştirerek başlayan Ünal "Gönül isterdi ki sayın başkan kongreyi 1-2 ay daha ertelesiydi, hazirana kadar devam etseydi ya da haziranda başkan olmasıydı" derken hazırlık yapamadıklarını ifade etti. 

'SÜLEYMAN SEBA ANLAYIŞINA DÖNMEK İÇİN ADAYIZ'

Beşiktaş'ı fabrika ayarlarına döndükmek için aday olduklarını altını çizen İsmail Ünal her zaman kulübün aktifinde yer aldıklarını, borçlanmada yer almadıklarını belirterek "Süleyman Seba anlayışına dönmek için adayız. O okuldan geldik ancak mezun olmadık. Süleyman ağabey devam etmemizi isterdi, bizi mezun etmezdi" şeklinde konuştu. 

Öz kaynak düzenini hayata geçirerek kulübün ekonomisini artı değer katacaklarını vurgulayan Ünal bu sayede borçlanmasının azalacağını aktarırken hedeflerinin forma giyen sporcuların bir gün Beşiktaş'ı yönetmesi olduğunu söyledi.

'BORÇ YÖNETMEK SANATTIR, BİZ DE BU SANATIN İŞÇİYİZ'

Kulübün borçlarıyla ilgili olarak yöneltilen bir soruya "Borç yönetmek sanattır" yanıtını veren Beşiktaş başkan adayı bu sanatın işçisi olduklarına dikkat çekerek finans uzmanlarıyla çalıştıklarını ve idari işlerin mali konular kadar önemli olduğunu işaret etti.

Mehmet Özdilek'in perşembe gününe kadar yönetim listesinde bulunduğunu ancak kendisine değerli bir teklif yapıldığını belirten İsmail Ünal birkaç kişiyle görüşme halinde olduklarını anlatırken Abdullah Avcı'nın durumuyla ilgili olarak şunları söyledi: 

'ABDULLAH AVCI'NIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM'

"Beşiktaş'ın hocası başarılı bir teknik adamdır. Uzun bir süzgeçten geçirilerek takımın başına getirilmiştir. Sakat ve cezalılar nedeniyle kadro olarak tam bir araya gelemedi. Ben Abdullah Avcı'nın başarılı olacağına inanıyorum. Hoca seçimlerde konuşulmamalı. Kongre açısından teknik ekip ile ilgili, futbolcularla ilgili değerlendirme yapılmasını doğru bulmuyorum." m." 

Başkanlık koltuğuna oturması durumunda transferlerde karar vericinin kendisi olmayacağı söyleyen İsmail Ünal başka bir aday ile birleşmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını belirterek sözlerine noktaladı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya