SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İspanya Sağlık Bakanlığı maçlarda seyirci istemiyor!

FUTBOL | 09.10.2020 20:41

UEFA tarafından yerel yönetimlerin kararına bırakılacak şekilde maçlara seyirci alınabilir bildirisine İspanya Sağlık Bakanlığı karşı çıktı.

İspanya Sağlık Bakanlığı maçlarda seyirci istemiyor!

UEFA, Şampiyonlar Ligi maçlarına stadyumların seyirci kapasitesinin yüzde 30’unu kapsayacak şekilde taraftar alınabileceğini bildirmişti. UEFA bu kararında, maçlarda seyirci olup olmaması kararının ilgili ülkelerin yerel yönetimleri tarafından verileceğini de bildirmişti.

Bu noktada, pandemiyi en ağır geçiren ülkelerden biri olan İspanya’da ise maçlarda seyirci olmasın kararı çıktı. İspanyol basınındaki habere göre; İspanya Sağlık Bakanlığı, ülkelerindeki maçlarda seyirci istemediklerine dair kararını UEFA’ya bildirdi.

Marca gazetesinde yayınlanan ve İspanya Sağlık Bakanlığı tarafından UEFA’ya gönderilen mektupta yer aldığı iddia edilen ifadeler şu şekilde: "Hükümetimiz çok net şekilde stadyumların halka açılmasına karşı çıkmaktadır ve bu durumun sene sonuna kadar değişme ihtimali çok azdır."

İspanya Sağlık Bakanlığı’nın bu kararının ardından, Şampiyonlar Ligi’nde temsilcileri bulunan diğer ülkelerin yönetimlerinin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu olmuş durumda.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya