SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İşte Beşiktaş'taki çöküşün nedenleri

FUTBOL | 25.10.2019 15:37

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
İşte Beşiktaş'taki çöküşün nedenleri

Beşiktaş tarihinin en kötü günlerinden birini yaşıyor. Takımın sahada aldığı berbat sonuçların yanı sıra eski yönetimin yenisine bir enkaz bırakması da cabası. Hakikaten Ahmet Nur Çebi ve arkadaşlarının işi kolay değil. Her yerden sorun fışkırıyor.

 

KUCAKLARINDA PATLAMAYA HAZIR BİR BOMBA VAR

Bir tarafta astronomik maaşlar alan çalışanların ortaya çıkması, diğer yandan aylardır futbolcuların, teknik ekibin ve personelin maaş alamaması...  Hepsi Çebi ve yönetiminin kucağında patlamaya hazır bir bomba olarak duruyor .

Başkan Ahmet Çebi harıl harıl kaynak arayışında. Kendi çevresini kullanarak bankalarla kredi peşinde. Kefil olup bu işi çözmeye yakın görünüyor. Başkanı bunca sıkıntıya rağmen moralli ve istekli gördüm. Bu iyiye işaret.

 

AVCI'YI GÖNDERMENİN MALİYETİ 30 MİLYON TL

Ama sahada alınan sonuçlar ve taraftarın tepkisi yönetimin bu iştahını kesebilir. Braga maçında tribünler hedef tahtasına Abdullah Avcı'yı oturttu. Fikret Orman, Avcı ile 3 yıllık anlaşma yaptığı için yeni yönetimin hocayı gönderme konusunda eli kolu bağlı.

Göndermeye kalksalar 30 milyon TL ye yakın para ödeyecekler. Öncelikle yönetim bunun altına girmeyi düşünmüyor. Hocanın kendisinin bırakmasını ya da pazarlıkla sözleşmeyi feshin olacağını öngörüyor.

Şu an yönetimde hocanın gönderilmesi gibi bir karar yok herkes pazar gününü bekliyor.  Pazar günü derbide bir mağlubiyet yaşanırsa o zaman her şey olabilir. 

 

İŞTE O ZİRVEDE KONUŞULANLAR

Şimdi asıl konuya gireyim. Hatırlarsınız başkan Ahmet Nur Çebi tesislerde futbolcularla ve hocaya bir konuşma yapmıştı. İşte size Çebi ve yöneticilerin Abdullah Avcı ile yaptığı görüşmenin perde arkasını aralayacağım.

Perdenin arkasında ilginç şeyler var.  Braga öncesi moral vermek için tesislere giden ve futbol şubesinin başına geçen Erdal Torunoğulları, Emre Kocadağ, genel sekreter Mesut Urgancılar ile birlikte Abdullah Avcı ile bir araya gelen Ahmet Çebi hocasından detaylı bilgiler ve yanıtlar aldı.

'AYLARDIR PARALARI ALAMIYORUZ'

Çebi 'nin Avcı'ya "Hocam asıl sorun nedir? Niye böyleyiz?" diye sorduğu ve Avcı'nın da içten yanıtlar verdiği ortaya çıktı. Abdullah Avcı çiçeği burnunda başkana "Başkanım 6 aya yakın ne ben ne yardımcılarım ve takım para aldı. Ben kendimi geçtim.

 

'PARASINI ALAMAYAN OYUNCU HUZURSUZ VE İSTEKSİZ'

Oyuncuların paralarını alamaması huzursuzluk yarattı. Oyuncuların yüzünden ve da davranışlarından bunu anlayabiliyorum. Yedek soyunup sonradan oyuna sokmaya çalıştığım oyuncular bile isteksiz tavırlarından girmek istemiyorlar gibi hissediyorum. Bu şartlarda işimiz zor. İçerideki bu sorunların çözülmesi şart" demesi Çebi'nin ağzını açık bıraktı.

'YAPILAN TRANSFERLER LİSTENİN SON SIRASINDAYDI'

Çebi daha sonra bu kez konuyu transferlere getirdi. Bu konuda da Avcı dertliydi. Tecrübeli hoca "Kimsenin arkasından konuşmak istemem ama yapılan transferler listenin son sıralarındaydı. Önceliğim değildi yönetim bunu önüme koydu. 'Bunları alabiliriz' dediler ben de kabul ettim ha belki ben de hata yaptım kabul etmeyebilirdim ama bunlar mazeret değil oyunculara güvenmeliyim" dediğini öğrendim.

 

'GALATASARAY GALİBİYETİ SADECE GEÇİCİ ÇÖZÜM OLUR'

Bunlar hakikaten kulübün nereye geldiğinin baş göstergesi. Anlayacağınız Beşiktaş ta işler karışık. Bir Galatasaray galibiyeti sorunların üstünü geçici olarak kapatabilir ama tamamen temizlemez. Yeni yönetimin önünde büyük sorunlar var oyunculara para dağıtıp 'borcu yoktur' yazısını almak istiyorlar.

DAHA ÇOK İSİMLE YOLLAR AYRILACAK

Kulüp içinde bazı personelle yollar ayrıldı devamı gelecek. Derneğin koordinatörü Levent Çifter'e süresiz izin verilmiş anlaşılıp yollar ayrılacak. Yıpranmış ve kulüpte yöneticilerin önüne geçen personellerin de görevine son verilecek. Bu konuda Çebi acele etmiyor. Zamanı geldiğince neşteri vuracak 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya