SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Jose Mourinho, bir teklifi daha reddetti

FUTBOL | 10.10.2019 14:04

Jose Mourinho, bir teklifi daha reddetti

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, kendisine gelen bir teklifi daha geri çevirdi.

Son olarak Premier Lig ekiplerinden mNachester United'ta görev yapan ve buradaki istikrarsız performansı nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan Portekizli teknik adam Jose Mourinho, takımın formsuz döneminin altından kalkamayınca buradaki görevine son verilmişti.

Sonrasında herhangi bir takımla anlaşma sağlamayan ve son yılı kulüpsüz olarak geçiren ve genellikle spor kanallarında yorumculuk yapan Mourinho, geçtiğimiz haftalarda teknik direktörlük yapmayı çok özlediğini fakat en doğru teklifi beklediğini ifade etmişti.

İsmi Tottenham ve Real Madrid gibi isimlerle de geçen 56 yaşındaki teknik direktör için şu ana kadar herhangi bir kulüp somut adımlar atmamıştı. Görüşmeler için ciddi adımı atan ilk kulüp ise Sylvinho'nun görevine son veren Ligue 1 ekibi Lyon oldu.

Resmi kaynaklara göre Portekizli teknik direktöre iyi bir teklif sunan Lyon, beklenmedik şekilde Mourinho'nun olumsuz cevabıyla karşı karşıya kaldı. Lyon Başkan Aulas da olumsuz cevabın ardından basına açıklamalarda bulundu. Tekliflerinin Mourinho tarafından geri çevrildiğini belirten Aulas, Portekizli teknik adam ile birlikte çalışmayı çok istediklerini fakat kadro yapılanması ve sözleşme konularında Mourinho'yu tatmin edemedikleri için tekliflerinin reddedildiğini ifade etti.

Henüz teknik direktörlük koltuğuna birini getiremeyen Lyon'un gelecek günlerde nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyor.

Mourinho'nun hedefindeki takım...

Yabancı kaynaklara göre kendisine gelen sayısız teklifi reddeden Jose Mourinho'nun şu anda odaklandığı tek takım Premier Lig ekiplerinden Tottenham... Londra ekibindeki iç karışıklık ve takımın performansındaki düşüş sonrasında uzun zamandır Barcelona gibi kulüplerin listesinde bulunan Mauricio Pochettino'nun takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde elinde oldukça kaliteli bir kadro bulunduran Tottenham'ın takımı tecrübeli bir hocaya emanet edeceği düşünülüyor. Bu senaryoda ise Londra ekibinin teknik direktör listesinin başında Portekiz teknik adam yer alacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya