SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Jose Mourinho ilk röportajını verdi! İtirafta bulundu...

FUTBOL | 20.11.2019 21:33

Jose Mourinho ilk röportajını verdi! İtirafta bulundu...

Tottenham Hotspur'un başına geçen Jose Mourinho, iş başı yaptıktan sonra ilk kez İngiliz ekibinin internet sitesine konuştu. Mauricio Pochettino yerine Londra ekibine gelen Portekizli teknik direktörün açıklamalarını sizler için çevirdik. Portekizli efsane hocanın Tottenham'daki ilk sözlerinden satırbaşları şöyle;

"BUNDAN DAHA MUTLU OLAMAZDIM"

"Bundan daha mutlu olamazdım. Yeni bir maceraya atılıyorum. Size ne sözü verebilirim? Tutku, gerçek tutku. İşime ve kulübüme karşı tutkuluyum. İşimi bugüne kadar hep tutkuyla yaptım. Bu kulübe seven herkes için elimden gelen her şeyi deneyeceğim."

"GERÇEKTEN İYİ BİR KADROMUZ VAR"

"Ben her zaman kulübün potansiyeli hakkında, oyuncuların kaliteleri hakkında konuştum. Bu kulübün elindeki iyi futbolcuları tutma konusunda çok iyi iş yaptığını gördüm. Gerçekten iyi bir kadromuz var. Tabii ki isim vermeyeceğim, bireysel konuşmayacağım. Bu benim tarzım değil. Ama takımdaki yetenek fazlalığından dolayı mutluyum."

"HER TEKNİK ADAM GENÇLERLE ÇALIŞMAK İSTER"

"Dünya üzerinde genç futbolcuları oynatmayı sevmeyen ve onların gelişimini önemsemeyen tek bir teknik direktör bile yoktur. Bazen gittiğiniz kulüplerin alttan oyuncu yetiştirme konusunda iyi olmadığını görürsünüz. Ama eğer onlara sahipseniz teknik adamlar bu oyuncuları geliştirmekten mutluluk duyar. Geçmişimize ve alttan gelen oyunculara baktığımızda akademimizin 1. takıma oyuncu çıkaracak konuda yeterli olduğunu görüyoruz. Bunun için de ayrı heyecan duyuyorum."

"SİZDEN BİRİ OLACAĞIMI DÜŞÜNÜYORDUM"

"Tottenham'a karşı White Hart Lane'de oynanan maçlar hep zordu ama güzeldi. Her zaman tutkuyla geldiğim ama saygı duyduğum bir stadyumdu. Sizinle kupa finallerinde, yarı finallerinde ve büyük maçlarda saygı çerçevesinde karşılaşmalarımız. O zaman bir gün sizden biri olacağım aklımdaydı!"

"BU STADYUMA DÜNYANIN EN İYİ STADYUMU DEMELİSİNİZ"

"Bence buraya 'güzel bir stadyum' diyerek haksızlık ediyorsunuz. Buraya 'dünyanın en iyi stadyumu' demelisiniz. Bu bir gerçek. Antrenman sahaları da gayet güzel. Bu tesisleri ancak Amerikan Futbolu idman sahalarına benzetebilirsiniz. Avrupa futbolundaki herhangi bir seviyeyle kıyaslayamazsınız. Dünyanın en iyi kulüplerinde çalıştım ama kıyaslamak gerçekten imkansız. Stadyumla aynı, dünyanın en iyisi. Bu hepimizi gururlandıracak seviyede ama sadece bu kadar değil, çalışma imkanlarımız gerçekten gerçekdışı olacak kadar güzel!"

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya