SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Jose Sosa: Göztepe maçından sonra biraz sakinleştik!

FUTBOL | 03.03.2021 18:39

Fenerbahçeli Jose Sosa, kulüp televizyonunda katıldığı programda takımı ve bireysel performansı, şampiyonluk hedefi gibi konularda açıklamalarda bulundu

Jose Sosa: Göztepe maçından sonra biraz sakinleştik!

Fenerbahçe’nin Arjantinli yıldızı Jose Sosa, FB TV’de katıldığı ‘Günün Röporajı’ adlı programda birçok konuda açıklamalar yaptı.

Jose Sosa, “Şampiyonluk için ligde gerçekten büyük bir mücadele var. Göztepe maçından sonra aslında bu bizi biraz sakinleştirdi. Çünkü üzerimizde çok fazla sinir vardı, o yenilgiden sonra biraz daha sakinleşip, hedefimize doğru daha sakin bir şekilde ilerlemeyi düşündük. En önemlisi de özellikle son maçtan galip ayrıldık.” ifadelerini kullanarak Göztepe karşısında alınan mağlubiyetin ardından takımın sakin kaldığını belirtti.

Sosa, “Geçen hafta da Başkanımız, yönetimimiz buraya geldi. Bize büyük destek verdiler. Bu destekte bizi biraz daha ileriye doğru attı. Onlar buraya gelirken sonuç odaklı destek vermediler. Sonuç ne olursa olsun arkanızdayız dediler. Bu da birlikteliğin bir diğer yardımcı payı ve güzel bir sonuç çıktı.” sözleriyle ise Fenerbahçe Yönetimi’nin tutumuna ve desteğine vurgu yaptı.

Sosa, “Gol atmak, asist yapmak futbolun neşeli yanı. Aynı zamanda taraftarlardan yeni gelen oyuncudan hep bir beklenti oluyor. Benim karakterime bakıldığında, bireyselden önce grup hedefleri çok daha önemli. Her oyuncu asist yapmak, gol atmak ister. Bu açıdan da buna devam etmek gerekiyor. Genel baktığımda grup hedeflerini her zaman ön plana koyan bir oyuncuyum. Fenerbahçe bu sene çok fazla yeni oyuncu transfer etti. Zor bir süreç. Bir sürü yeni oyuncunun bir hedef uğruna grup haline gelip mücadele vermesi zor bir süreç ama tekrarlıyorum, grupsal hedeflerinizi başardığınız zaman zaten bireyselde daha yukarı çıkıyorsunuz.” sözlerini de dile getirdi.

 “Normalde diğer takımlara bakıldığında bir oyuncu diğer arkadaşlarına göre çok daha fazla gol atar. Genelde de sonuca hep o oyuncu üzerinden gitmeye çalışılır. Bizim takımda bu çeşitlilik çok güzel. Çeşitli yollardan başka oyuncularla gole ulaşabilmek çok önemli. Bu istatistik karşımızdaki rakibe göre de farklı silahlarımızı kullandığımızı gösteriyor; bu çok önemli bir şey. En önemlisi ise tabii ki kazanmak. Kazandıktan sonra kimin ne kadar gol attığı ya da ne şekilde attığı çok da önemli değil. En önemlisi kazanmak." diyen Sosa, takımda 16 oyuncunun gol atmasını da bu şekilde değerlendirdi.

Arjantinli yıldız ayrıca, "Öncelikle taraftarlarımız için şunu söylemek istiyorum. Her zaman onlara müteşekkiriz. Her zaman yanımızda olmaya çalışıyorlar. Bu zorlu süreçte keşke yanımızda olabilselerdi. Bize desteklerini canlı bir şekilde verebilselerdi. Günümüz şartlarında bu mümkün olmuyor. Kötü bir sonuç aldığımızda bizi eleştirebiliyorlar ama onların eleştirisi bile bize daha fazla güç veriyor. Çünkü hangi yerlerde ne şekilde daha iyiye gitmemizi bulmamıza yardımcı oluyorlar. Bize inansınlar, sonuna kadar bu mücadelenin içerisinde olup, savaşmaya devam edeceğiz. Umarım mutlu bir şekilde sezonu bitireceğiz. Onlara müteşekkirim.” açıklamaları ile ise sarı-lacivertli taraftarlara seslendi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya