SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Karl Heinz Feldkamp: "Galatasaray'dan haberim yoktu!"

FUTBOL | 25.03.2021 20:06

Karl Heinz Feldkamp, 1992 yazında Galatasaray'ın başına geçmesiyle ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu.

Karl Heinz Feldkamp: "Galatasaray'dan haberim yoktu!"

Galatasaray'ı 1992/93 sezonunda şampiyonluğa taşıyan Karl Heinz Feldkamp, Sarı Kırmızılılar'daki ikinci dönemi olan 2007/08'de ise ligin bitimine altı hafta kala istifa kararı almıştı. 86 yaşındaki Alman teknik adam, Der Betze Brennt adlı internet sitesiyle gerçekleştirdiği röportajda ise Cim Bom'a ilk gelişiyle ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu. "Kalli" lakaplı hoca, söz konusu süreç hakkında şunları söyledi:

"Kaiserslautern'den Mayıs 1992'de ayrıldığımda Galatasaray hakkında hiçbir bilgim yoktu. Sonrasında Jupp Derwall aracılığıyla bir temasımız oldu ki kendisi daha önce Türkiye'de çalışmıştı. 1991/92 sezonunun son haftasında Schalke 04'e 2-0 yenildiğimiz maçtan sonra bir gazeteci yanıma gelip ikinci başkan Günter Klingkowski'nin sözlerini duyup duymadığımı sordu.

Kendisi, 'Geçtiğimiz yıl şampiyonduk, bu yılsa beşinci. Dolayısıyla ilk olarak işlerin nasıl gideceği hakkında düşünmek zorundayız.' demişti. Ertesi sabah takımdan ayrıldım. Şampiyonluk sonrası beşinci sıradan tatmin olunmamasını kabul etmek istemedim. Daha kötüsü ise Kaiserslautern'den hiç kimsenin fikrimi değiştirmeye çalışmamasıydı."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya