SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sinyaller gelmişti

FUTBOL | 16.12.2019 00:03

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Sinyaller gelmişti

Aslında bu mağlubiyetin sinyalleri geçen hafta Kasımpaşa önünde verilmişti. Beşiktaş kötü oynayıp 10 kişi kalan rakibini zar zor son dakika geçmesini bilmişti. Ama oyun ve Kasımpaşa'nın taktiğine karşılık verilmemesi Malatyaspor gibi dinç ve savunmayı iyi yapan bir takıma karşı daha da zorlanacağını göstermişti. Ve nitekim korkulan oldu.

Baskılı gözükse de pozisyon kıtlığı yaşayan siyah beyazlılar da Burak ve Laijc gibi gol ayaklarının yine etkisiz kalışı iyi savunma yapan Malatyaspor'un işine yaradı. Kanatların da çalışmaması daha doğrusu Sergen Yalçın'ın buraları kilitlemesi Kartal'ı tamamen durdurdu. Taraftarın galibiyete şartlandığı bir ortam da Beşiktaş 'in beklentiyi karşılayamaması iştahı kaçırdı.

SERGEN YALÇIN'DAN 'ÖNCE SAVUN SONRA SALDIR' TAKTİĞİ

Sergen hocanın verdiği "önce savun sonra saldır" mantalitesi tutarken Mayatyaspor takımının her oyuncusu insanüstü mücadele verdi. Kapanan takımlara karşı yıllardır zorlanan Beşiktaş'ta "çilingir" tabiri edilen oyuncuların olmaması bu sonucu getirdi.

Dün akşam hayal kırıklığı yaratan çok isim vardı. Sonradan giren Umut, Lens ve Güven üçlüsünden Güven'in yaptığı hatalar direkt skora etki ederken Elnny 'nin de boş kaleye atamamasını kırılma anı olarak sayabiliriz.

BEŞİKTAŞ RAKİPLER KAYIPKEN BÜYÜK FIRSATI TEPTİ

Beşiktaş ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'nin puan kayıpları yaşadığı bir hafta eline geçen büyük fırsatı tepti. Şimdi önlerinde Fenerbahçe derbisi var. Kadıköy 'den yenilmeden dönmeleri şart . Aksi bir sonuç puansal anlamda sıkıntı doğurur. Ancak herkes Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan bahsederken Sivasspor sessiz sessiz geliyor bunu da unutmayalım! 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya