SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Aman hocam aman"

FUTBOL | 14.09.2019 23:17

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
"Aman hocam aman"

Vida, istekli başlayan arkadaşlarına adeta ihanet edercesine gördüğü erken kırmızı ile tabi ki bu sonucun ortaya çıkmasında başrol oynadı...  

Böylesine tecrübeli bir savunmacının orada rakibini indirmeyip gole izin vermesi gerekirdi. Maçın 6. dakikasında yenilecek bir golü Beşiktaş gibi bir takımın çıkarması kuvvetle muhtemeldi. Nedense Vida tam anlamıyla özgüven patlamasıyla "harakiri" yaptı .

Ama bu rezil futbolun oluşmasında sadece Vida'nın mı suçu vardı ? Koca bir hayır... Suçluyar listesinde ilk sıraya Abdullah Avcı'yı yazarım!

Çıkardığı kadro ve geriye düştükten sonra hala rakibin baskı kurmasına neden olacak Karius'tan başlayan pas silsilesini devam ettirmesi ve oyuna müdahale edememesi bu tablonun oluşmasında en önemli faktördü.

Henüz takıma alışmadıkları görülen N'Koudou ve Diaby ile başlamasının deplasman olduğu için yanlış olduğunu düşünüyorum.  Kötü de olsa Lens ve Boyd 11 de olabilirdi.  Madem yenileri oynatıyorsun maçın tamamına yakınında sadece hakeme itiraz etmekten başka bir şey yapmayan Caner'in yerine Rebocho niye yoktu?

 

Hakkını yemeyim Umut'un golünde asist de o vardı. Abdullah hocanın bir diğer yanlışı da değişiklikleri geç yapmasıydı. Umut ile Atiba 'yı aldıktan sonra Beşiktaş geç de olsa açıldı.

Bir de sürati ile Beşiktaş'ı dağıtan Kayode'nin de atılmasından sonra Gazişehir'in skoru koruma içgüdüsüyle de son 5 dakika siyah beyazlılar müthiş bir baskı ile 2 gol buldular ama bu baskı beraberliğe yetmedi . Beşiktaş dün maçı çevirseydi bile bu sundukları kişiliksiz futbolunun üstünü örtemezdi.

Böylesine kötü, ne yaptığını bilmeyen kimin nerede olduğu belli olmayan bir Beşiktaş'ı uzun yıllar izlemedim.  Abartmadan söylüyorum dünkü maçın gerçek skoru en az 5 veya 6 golle Gazişehir'in lehine olabilirdi. Beşiktaş dua etsin böyle bir rezilliği ve hezimeti yaşamadı.

Anlaşılan bu sezon deplasmanlarda hep bu tür korkulu rüya görecek. Suçlular arasına haftalardır kötü olan Adem Laijc'i de yazarım. Maalesef genç oyuncu ikinci bir OĞUZHAN olma yolunda hızla ilerliyor. Geçen hafta da yazdım Beşiktaş, takımı ön bölgeye atacak bir maestrodan yoksun oynuyor. Adem böyle oynadığı müddet orta sahadaki bu durumun değişeceğine inanmıyorum.

Beşiktaş her şeyiyle yeni bir takım illa ki düzelecektir ama teknik ekibin de artık Başakşehir de değil Beşiktaş da olduğunu hatırlaması gerek. Gazişehir  baştan sona haketti. Başta Oğuz , Kayode , Güray ve Twumasi bu galibiyetin baş mimarlarıydı.  

Son söz Atiba 'ya... Uzun süre sonra ilk kez oynadı müthişti. Helal sana bu haliyle bile Atiba'yı kimse kesemez. Maç sonrası ise beni Abdullah Avcı'nın sözleri şoke etti. Hoca takımın neden kötü oynadığını değil de normalde hazırlık maç'inde kırmızı kart gördüğü için kendilerine karşı oynamaması gerektiğini söylediği Kayode ile ilgili laflarını şaşkınlıkla izledim.

Ya Kayode olsa ne olur olmasa ne olur hocam. Koskoca Beşiktaş bir Kayode var diye mi yenildi. İşte bu anlayış bile Avcı'nın hala kafasının tam olarak Beşiktaş'da olmadığını gösteriyor. Aman dikkat! 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya