SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Kartal Yiğit: İspanyollar'ın mazisi 'Korkut'ucu

FUTBOL | 31.03.2020 12:21

Unai Emery ve Marcelino; Fenerbahçe'nin gündeme geldi Kartal Yiğit, İspanyollar'ın mazisini hatırlattı. Erol Bulut ve Tayfun Korkut'u işaret etti.

Kartal Yiğit: İspanyollar'ın mazisi 'Korkut'ucu

Fenerbahçe, lige verilen arayı fırsata çevirdi, gelecek sezon takım kime emanet edilecek arayışlara hız verdi. 24. haftada oynanan Antalya maçının ardından Ersun Yanal, yıprandığını ve takıma artık katkıda bulunamadığı belirtip görevi bırakma kararı aldı. Yönetim ve deneyimli teknik adam mutabakata vardı ve yollar ayrıldı.

Yanal'ın ayrılışının ardından hoca adayları belirleyen yönetim, birçok isimle dirsek temas haline geldi. Birçok isimle görüşen Kanarya'da ekol tartışmaları da yaşandı... Alman ekolü, Brezilya ekolü derken yelpaze genişledi ve Portekiz, İspanyol gibi ekoller de devreye girdi. Roger Schmidt ismi gündeme gelse de 53 yaşındaki çalıştırıcı PSV'ye imza atıp listeden çıkarıldı.

KALABALIK BİR TEKNİK ADAM LİSTESİ VAR

Schmidt'in yanında Bruno Labaddia, Niko Kovac gibi Bundesliga'da çalışmış isimlerle de Christoph Daum vasıtasıyla nabız yoklayan Fenerbahçe, Mircea Lucescu ile de bir görüşme yaptı.

Damien Comolli ile başarısızı bir sportif direktörlük dönemi yaşayan Ali Koç ve yönetimi, bu makamın devam etmesi görüşünde birleşti. Kötü biten Comolli'nin ardından Türkiye'yi bilen bir futbol aklına kulübü emanet etmek isteyen sarı-lacivertlilerde; Daum ve Lucescu ismi öne çıkıyor.

FENERBAHÇE'DE EKOL TARTIŞMALARI...

Yönetimde çoğunluk; Daum ile Alman ekolünden gelen bir hocayla yola devam etmekten yana... Kovac ve Labaddia gibi isimlerle görüşüldü ancak bütçe istemeleri bu isimleri askıya aldırdı. Alman ekolünden gelen Erol Bulut ve Tayfun Korkut isimleri de gündeme geldi. Özellikle sezon sonunda Alanyaspor ile sözleşmesi bitecek Erol Bulut, sesleri Fenerbahçe için yüksek sesle dillendirilmeye başladı.

Yeni Malatya'nın ardından Akdeniz ekibinde de başarılı bir grafik çizen 48 yaşındaki teknik adamın gelecek sezondan itibaren hayali olan Fenerbahçe'ye çalıştırmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Hata yapma lüksü olmayan Ali Koç ve yönetimi, işi sıkı tutup söz başka isimlerle de görüşüyor. Bulut ile el sıkışan sarı-lacivertliler, işini sağlama alıp alternatifler de belirliyor.

İSPANYOL HOCALAR DA GÜNDEME GELDİ

İspanyol ekolünden bazı isimler de sarı-lacivertlilerin gündeminde... Asist Analiz olarak; Unai Emery ve Marcelino isimlerinin Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları olarak geçtiklerini duyurmuştuk.

İki teknik adamla da fikir alışverişinde bulunan yönetim, iki ismide geniş listeye ekledi. Ancak İspanyol ekolü ülkemiz için soru işareti... Luis Aragones, 2008'de İspanya'yı Avrupa Şampiyonu yapıp akabinde Fenerbahçe'nin başına getirildi. İspanyol çalıştırıcı, bir türlü dikiş tutturamadı. Sezon sonunda sarı-lacivertlilerden ayrıldı.

ŞAMPİYON HOCALAR GELDİKLERİ GİBİ GİTTİ

Ha keza Vicente Del Bosque... 2004-05 yılında Beşiktaş'ın başına gelen deneyimli teknik adamın tarihi başarılarla dolu...

Real Madrid ile kazanmadık kupa bırakmayan İspanyol teknik adam, sezon tamamlayamadan siyah-beyazlılardan gönderildi. Sonrasında 2009'da İspanya'nın başına geçen kurt hoca, 2010'da Dünya Kupası'nı, 2012'de de Avrupa Şampiyonluğunu kazandı.

İSPANYOL ÇALIŞTIRICILAR SORU İŞARETİ

İspanyol ekolünden gelen teknik adamlar bu kadar soru işaretiyken sarı-lacivertlilerin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu... Asist Analiz'deki 90+4 programında; deneyimli gazeteci Kartal Yiğit, Fenerbahçe'nin hoca tercihi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İspanyol ekolünün geçmişteki örneklerini hatırlatan Yiğit, "Ali Koç'un geçmişte örnekleri varken böyle bir hataya düşeceğini hiç sanmıyorum.

"YÖNETİMİN ATACAK KURŞUNU KALMADI"

Yönetimin atacak çok da kurşunu kalmadı. Süper Ligi'ni bilen bir hocada karar kılınacaktır. Erol Bulut, Yeni Malatya'nın ardından çıkışına Alanya'da da devam etti.

Çok başarılı bulduğum teknik adamlardan bir tanesi. Nasıl Sergen Yalçın'a şans verildiyse Erol Hoca'ya da aynı şans verilecektir. Erol Bulut olmazsa da takımın Tayfun Korkut'a emanet edileceğini düşünüyorum.

"YERLİ OLURSA YA BULUT YA DA KORKUT"

İlla yabancı olacaksa da kesinlikle Türkiye'yi tanımalı. Bunun için de fazla bir seçenek yok. Akla gelen ilk isim de Mircea Lucescu. Ancak onun yarım sezon gelip gelecek yıl takımı oğlu Razvan'a emanet edeceğini duymuştum.

Oynansa dahi bundan sonra hoca değişikliği olmaz. Mevcut ekiple bir şekilde devam edilir. Yabancı; baba-oğul Lucescular olabilir. Ancak yerli olursa; Erol Bulut ya da Tayfun Korkut isimleri öne çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya