SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kasımpaşa, hakem kararlarına ateş püskürdü!

FUTBOL | 14.02.2021 20:53

Kasımpaşa, Galatasaray karşılaşmasının ardından yaptığı açıklama ile mücadele verilen hakem kararlarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Kasımpaşa, hakem kararlarına ateş püskürdü!

Süper Lig’in 25. haftasında bugün oynanan mücadelede Galatasaray ile karşılaşan Kasımpaşa, sahadan mağlubiyetle ayrılmalarının en önemli nedenlerinden birinin yanlış verilen hakem kararları olduğu gerekçesi ile bir açıklama yayınladı. Kulüpten yapılan açıklamada, özellikle Kevin Varga’nın Kerem Aktürkoğlu tarafından düşürülmesinin ardından penaltı kararı verilmemesiyle hakemlerin tarafsızlığını kaybettiği belirtildi.

Kasımpaşa, hakem kararlarına yönelik şu açıklamayı yayınladı:

“Süper Lig'in 25'inci haftasında Türk Telekom Stadı'nda Galatasaray ile oynadığımız maçta, bu sezon ki skandal hakem kararlarının bir devamını izledik.

Müsabakanın 54'üncü dakikasında futbolcumuz Varga'ya ceza alanı içinde yapılan faulde verilmeyen penaltı, futbolumuzda kara bir leke olarak yerini aldı. Maç esnasında futbolcumuza yönelik yapılan faulleri görmezden gelen hakemler tarafsızlığını yitirmiştir.

Tüm futbol otoritelerinin "tartışmasız penaltı" olarak nitelendirdiği pozisyonu devam ettiren orta hakem Erkan Özdamar ile VAR hakemi Fırat Aydınus'un diyaloglarının yayınlanmasını, kamuoyunun aydınlanması açısından önemli buluyoruz.

Öte yandan, hakem Fırat Aydınus'un Kasımpaşa'ya karşı son dönemde verdiği art niyetli kararlar gözümüzden kaçmamaktadır.

Türk futbolundaki kalitenin yükselmesi adına hakemler her zaman adaletli yönetim göstermek zorundadır. Adaletsiz kararlar ile maçların sonucuna etki etmek bırakılmalıdır.

Bu yapılanlar, en basit tabiriyle, pandemi şartlarında bile her türlü zorluğa rağmen saha çıkarak büyük özveri gösteren takımların emeğine saygısızlıktır.

Her zaman tek amacı Türk futboluna hizmet etmek olan kulübümüz konunun takipçisi olacaktır.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya