SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kasımpaşa yönetimi Thiam ve Fatih Öztürk'ü açıkladı

FUTBOL | 18.08.2020 13:29

Kasımpaşa, yaptığı basın açıklamasıyla Thiam ve Fatih Öztürk transferlerinin bonservis bedeli alınmadan gerçekleştiğini açıkladı.

Kasımpaşa yönetimi Thiam ve Fatih Öztürk'ü açıkladı

Süper Lig’in başarılı ekiplerinden Kasımpaşa yönetimi, son günlerde yaşanan transferler hakkında açıklamalarda bulundu. Mame Thiam'ı Fenerbahçe'ye, Fatih Öztürk'ü Galatasaray'a bedelsiz olarak verdiklerini, Beşiktaş'ın da kampanyasına destek olduklarını açıkladığı yazısında şu sözlere yer verildi:

''Süper Lig’de 8 seneyi bitirip 9. sezona başlayan Kasımpaşa Spor Kulübü’nün sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgay Ciner; ülkemize önemli, farklı ve ayrıcalıklı bir takım kazandırabilmek maksadıyla benzeri görülmemiş bir şekilde bugüne dek Türk futboluna 150 milyon dolar yatırım yapmıştır. Bu süreçte; bugün tamamına yakını ülkemizin önemli takımlarında forma giyen çok sayıda oyuncuyu Süper Lig'imize kazandırmış, yurt içi ve yurt dışına önemli transferler gerçekleştirmiştir. Tarihi bir semt takımı olan Kasımpaşa'mızı güçlü bir takım haline getirmiştir. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bütün dünyada olduğu gibi kulüplerimiz de çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Kulüplerimiz; yayın gelirlerinin azalması, seyircisiz oynama, kombine gelirlerinden mahrum kalma gibi çok ciddi maddi kayıpların içerisindedir.”

“LİGLERİN 12 EYLÜL’DEN ÖNCE BAŞLAMASININ YANLIŞ OLDUĞUNU ISRARLA DİLE GETİRDİK.”

Pandemi yüzünden liglere verilen ara ile ilgili alınan karar hakkında da açıklama yapan yönetim, “Kasımpaşa Spor Kulübü; bu zor süreçte tamamı kendisi ile ilgili olmasa dahi takımlarımızın karşılaştığı sorunları gündeme getirmekte ve bunlara çözüm üretmek adına önemli adımlar atmayı bir görevden çok sorumluluk olarak görmektedir. Bu bağlamda; pandemi sürecinden dolayı liglerin 12 Eylül öncesi başlamasının yanlış olacağını ısrarla dile getirdik. Ayrıca ligden düşmenin bu sezon olmaması için büyük gayret sarf ettik. Yine Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırı kararını ertelemesi konusunda 'inandığımız gerekçeler' nedeniyle çaba gösterdik” ifadelerini kullandı.

“HARCAMA LİMİTLERİ KONUSUNDA TÜM KULÜPLERİN LEHİNE DÜZENLEME İÇİN GAYRETİMİZİ SÜRDÜRDÜK.”

Geçtiğimiz günlerde TFF’nin açıkladığı harcama limitleri ile ilgili karara da değinen İstanbul ekibi, “Türk futbolunun içinde bulunduğu mali çıkmazı daha da derinleştirecek olan, mevcut kulüp başkanlarını görev sürelerinden önceki borçlardan sorumlu kılan, uygulanabilirliği imkansız, haksız rekabeti ve adil olmayan koşulları ortaya çıkaran harcama limitleri konusunu, tüm kulüplerinin lehine olacak şekilde yeniden düzenlenmesi hususunda gayretlerimizi sürdürdük” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya