SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Koronavirüs, Napoli taraftarlarını durduramadı

FUTBOL | 13.03.2020 13:08

İtalya'da koronavirüs insanları evlerine hapsetse de Napoli taraftarları, balkonlardan takımları için besteler seslendirip direnmeye devam ediyor.

Koronavirüs, Napoli taraftarlarını durduramadı

Koronavirüs, insan yaşamını her anlamda etkilemeye devam ediyor... Ülkemizde de vakanın baş göstermesi; okulların tatil edilmesine ve spor faaliyetlerinin seyircisiz olarak sürdürülmesine karar verildi.

Ancak vebadan en çok etkilenen ülke hiç süphe yok ki İtalya oldu. Çizme'de; 1016'yı geçen ölü sayısı; ülkede kaosa neden olurken Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo da soluğu ülkesinde aldı.

RONALDO, ÜLKESİ PORTEKİZ'E KAÇTI

Takım arkadaşı Danielle Rugani'nin testi pozitif çıkınca apar topar eşi ve çocuklarını alıp Portekiz'in yolunu tutan 35 yaşındaki Juventus'ta büyük bir krize neden oldu.

Gelelim asıl konuya... Ülkenin kuzeyinde baş gösteren ve insanların güneye inmelerine neden olan koronavirüs, Napolililer'in yaşamlarını oldukça etkiledi. Güneye inen kitleden vebayı kapmamak adına evlerinden çıkmayan Napolili taraftarlar, takımlarına olan sevgilerini evlerinde de olsa sergilemeye devam ediyor.

BALKONDAN DA OLSA DESTEĞE DEVAM

Virüs nedeniyle evlerine hapsolan Napolililer, balkonlardan takımları için besteledikleri meşhur besteleri olan 'bizim gibi insanlar asla pes etmezler' seslendirip direnmeye devam ediyor.

Bir destek de Diego Armando Maradona'dan geldi. Dünya futbolun efsane ismi; 7 yıl formasını giydiği Napoli'nin hayatının bir parçası olduğunu hatırlatıp, "İtalya hayatımın bir parçası. Napoli'de 7 yıl yaşadım. İtalya'da herkes evde kalmanın ne kadar önemli olduğunu anladı.

MARADONA: HERKESE İYİ ŞANSLAR

Umarım Arjantin'de de buna aynı şekilde cevap verebiliriz. Ancak gerçek şu ki Arjantin'de geçen cumartesiden beri kimse sorunu konuşmuyor.

'Duymak istemeyen kişiden daha sağır kişi yoktur' demek doğrudur. Umarım herkes bu durumu mümkün olan en iyi şekilde geçirebilir. Hem İtalya'da hem de Arjantin'de... Bir ülkeyi 15 dakikada eğitmek zordur, ancak bunu eğitim ve saygı ile yapabiliriz. Herkese iyi şanslar!" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya