SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kulüpler Birliği Başkanlığı için ilk aday belli oldu!

FUTBOL | 27.10.2019 16:26

Kulüpler Birliği Başkanlığı için ilk aday belli oldu!

Geçtiğimiz aylarda Beşiktaş Başkanlığı'ndan istifa edeceğini açıklayan ve o günden beri Kulüpler Birliği Başkanlığı konusunda tartışmaların yaşandığı konu hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor.

SON BAŞKAN FİKRET ORMAN'DI

Geçen hafta yapılan olağanüstü seçimli genel kurulun ardından Beşiktaş Başkanlığı görevinden resmen ayrılan Fikret Orman'ın yerine siyah beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi olmuştu. Bu gelişmenin ardından yalnızca Beşiktaş'ta başkan değişmedi, aynı zamanda Kulüpler Birliği'nin Başkanlık makamı da değişime uğramak zorunda kaldı.

Kulüpler Birliği'nde son olarak Fikret Orman başkanlık görevini yürütürken, Orman'ın Beşiktaş'tan istifası sonrasında Kulüpler Birliği Başkanlığı koltuğu da boş kalmış oldu. Bu gelişmenin ardından Süper Lig'de yer alan kulüpler bir araya geldi ve yeni Kulüpler Birliği Başkanı'nı belirlemek için harekete geçti.

GELEN ISRARLARI GERİ ÇEVİREMEDİ

Fikret Orman'ın gidişinin ardından gözler o Kulüpler Birliği'nin yardımcı başkanları Erol Bedir ve Adil Gevrek'e dönmüştü. Erol Bedir'in Kayserispor Başkanlığı görevinden istifa etmesi ve Adil Gevrek'in de bu görevi kabul etmemesi üzerine kulislerde birçok isim Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun bu görevi yapması konusunda görüş birliğine varmıştı.

Edinilen bilgilere göre Fikret Orman'dan önce uzun bir süre boyunca Kulüpler Birliği Başkanlığı yapan Göksel Gümüşdağ'ın da Ağaoğlu ismine sıcak baktığı ve bordo mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun da bu göreve sıcak bakmaya başladığı ifade edildi.

Ağaoğlu, daha önce bu görevi Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in yürütmesi gerektiğini savunuyordu ancak gelen yoğun ısrarlar sonucunda Ahmet Ağaoğlu'nun gelen bu teklifi kabul edip Kulüpler Birliği'nin Başkanlığı'nı yürüteceği iddia edildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya