SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Kulüpler Birliği Başkanlığına kimler aday olacak?

FUTBOL | 12.10.2019 14:51

Kulüpler Birliği Başkanlığına kimler aday olacak?


Geçtiğimiz günlerde Fikret Orman’ın bir dahaki seçimlerde aday olmayacağını ve kulüp başkanlığını bırakacağını dile getirmesi üzerine Beşiktaş’ta olağanüstü seçimli genel kurul kararı çıkmıştı.
13 Ekimde toplanması beklenen kurul çoğunluk sağlanamadığı için 20 Ekim tarihine ertelenmişti.

Beşiktaş’ta başkanlığa adaylığını koymayacağını belirten Fikret Orman’ın yerine seçime girip Beşiktaş başkanlığı için yarışacak isimler belli oldu. ..
Adaylık başvurusunun son gününde adaylığını açıklayan Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay ve İsmail Ünal, gerçekleştirilecek seçimle Beşiktaş’a başkan olmaya çalışacak.
Oyların bölünmemesini isteyen Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi diğer başkan adaylarına kendi ekiplerine katılmaları için teklifte bulundular.
Bu isimlerden Serdal Adalı, İsmail Ünal’a; Ahmet Nur Çebi’de Hürser Tekinoktay’a kendi ekiplerine katılmaları için teklifte bulundu.
İlerleyen günlerde bu iki ismin kararının değişip değişmeyeceği belli olacak.
Fikret Orman’ın istifası ile sadece Beşiktaş kulübü başkanlığı koltuğu boşalmadı. Ayrıca Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nda da bulunan Fikret Orman, istifa ettiği için bu görevi de son buldu.

EROL BEDİR’İN YERİNE ALİ KOÇ

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’na ise kimin geleceği ise hala merak konusu...
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı seçimi için aday olabilir diye konuşulan başkanlardan biri Erol Bedir'di.
Kayserispor’daki başkanlık görevinden istifa eden Erol Bedir’in Kulüpler Birliği Vakfı’na başkan olabilme şansı bulunmuyor.
Daha önceki günlerde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun da başkanlık seçimlerinde aday olabileceği konuşulurken Ağaoğlu’nun seçime girip giremeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

GALATASARAY’IN TERCİHİ MERAK EDİLİYOR

Öte yandan bu seçimde iki ismin yarışacağı konuşuluyor.
Bu isimler ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil...
Fenerbahçe Başkanlığı ve Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) icra kurulu üyeliği bulunan Ali Koç, bu seçime girerse birçok kulüp icra kurulu üyeliğinden ötürü oyunu Ali Koç’tan yana kullanmayı düşünüyor.
Avrupa Kulüpler Birliği seçimlerinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a oy veren Galatasaray’ın ise bu seçimde oy kullanıp kullanmayacağı, hangi adayı destekleyeceği ise belli değilken Galatasaray’ın kime destek vereceği merak konusu.
Sezon başından beri Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz arasında yaşanan tartışmalar, Galatasaray Kulübünün seçimlerde tavrını etkiler mi bekleyip göreceğiz.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya