SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kulüpler Birliği'nde bildiri krizi...

FUTBOL | 11.07.2021 11:44

Kulüpler Birliği’nin TFF’ye, “Maçlara çıkmayız” ültimatomu gönderdiği son toplantısının perde arkasını ortaya çıktı.

Kulüpler Birliği'nde bildiri krizi...

Kulüpler Birliği’nin TFF’ye, “Maçlara çıkmayız” ültimatomu gönderdiği son toplantısının perde arkasını ortaya çıktı. Bazı başkanların bildiriyi okumadan imzaladığı öğrenilirken Galatasaray Başkan Burak Elmas'ın sözleri dikkat çekti. İşte yaşananlar...

'MAÇLARA ÇIKMAYIZ' RESTİ

Kulüpler Birliği'nde düzenlenen başkanlık seçiminin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu'nu hedef alan ortak bir bildiri yayınlandı. Süper Lig'deki bir kulüp hariç 19 kulübün imzaladığı bildiride "Taleplerimiz kabul edilmezse maçlara çıkmayız" denilmişti.

KULÜPLERİN TEPKİ GÖSTERDİĞİ 4 MADDE

1- TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkiden ötürü sözleşme tadil ediliyor ve kulüpler zarar görüyor.2- MHK, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun atama ve işleyişi.3- Yabancı oyuncu sayısında kulüplerin taleplerinin göz ardı edilmesi.4- Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçekleri dışında kalması.

AÇIKLAMANIN İLK HALİ DAHA SERTTİ

Aytemiz Alanyaspor dışında kalan 19 kulübün başkan ya da temsilcilerinin katıldığı ve hepsinin imzaladığı birlik açıklamasının ilk halinin daha sert olduğu ve başta Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, “Çok sert... Kabul edilebilir bir açıklama olmamış. Bu metni tartışıp yeniden hazırlayalım” dedikleri, bunun sonucunda da metnin kamuoyuyla açıklanan son halini aldığı ortaya çıktı.

BAŞKANLARIN ÇOĞU İLK METNİ OKUMAMIŞTI

Asıl önemlisi, sert bulunan ilk metnin, başkanların çoğu tarafından okunmadan imzalandığı, Çebi’nin, “Şimdi hepimizin imzaladığı metni okuyorum” demesiyle ortaya çıktığı ifade edildi.

LİGDEN ÇEKİLME, MALİ GENEL KURULU PROTESTO...

Değiştirilen ilk açıklamada, ligden çekilme, yayıncı kuruluşun teminat mektubunun bozdurulması ve mali genel kurulu topluca protesto etmek gibi maddeler yer aldı.

"BU METİN ÇOK AĞIR OLMUŞ"

Çebi’nin metni okumasıyla birlikte, Gümüşdağ’ın, “Bu metin çok ağır olmuş. Ben birçok evrak geldi. Bunları imzaladım. Okumamıştım” demesi üzerine başta Ahmet Ağaoğlu olmak üzere, Konya, Ç.Rize ve Giresunspor temsilcileri de benzer reaksiyon gösterdi.

ALİ KOÇ: NİYE İMZALAMIYORSUNUZ?

Bunun üzerine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, “Arkadaşlar niye imzalamıyorsunuz? Ben okudum da imzaladım. Siz önünüze gelen evrakları okumadan mı imzalıyorsunuz?” diye reaksiyon gösterdiği belirtildi.

BURAK ELMAS'TAN REST

Galatasaray’ın yeni Başkanı Burak Elmas’ın ise, “Bu belge imzalanmadığı takdirde biz Kulüpler Birliği’nden çekileceğiz, bir daha Galatasaray olarak toplantılara katılmayacağız” dediği aktarıldı.

İSTANBULLULAR TOPLANDI

Öte yandan bazı başkanların hazirun cetveli, bazı başkanların da Kulüpler Birliği Vakfı başkanlık seçimiyle ilgili evrakı diye okumadan imzaladıkları değiştirilen ilk metnin, Ali Koç, Ahmet Nur Çebi, Burak Elmas, Fatih Saraç ve Süleyman Hurma’nın bir araya gelerek toplantı öncesinde hazırladıkları ifade edildi. (Skorer)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya