SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

La Liga, Haziran’da başlıyor

FUTBOL | 04.05.2020 20:54

İspanya’da 1. Lig ve 2. Lig takımlarının bu hafta itibariyle antrenmanlara çıkabileceği açıklanırken, müsabakaların ise Haziran'da başlanacağı duyuruldu.

La Liga, Haziran’da başlıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle Mart ayının son haftasından bu yana süresiz olarak ertelenen La Liga’nın geleceği belli oldu. İspanya Ligi’ne, Haziran ayında başlanılması planlanıyor.

La Liga yönetiminin yaptığı resmi açıklamaya göre; 1. ve 2. Futbol liglerindeki takımlar Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla birlikte uygulanmış belirli kurallar dahilinde antrenmanlara başlayacak. Yapılan açıklamada antrenmanların ilk başta bireysel olarak başlatılması ve bu doğrultuda liglerin ise Haziran ayının başından itibaren oynatılması yönünde karar alındı.

“SALGIN HEPİMİZİ DERİNDEN ETKİLEDİ”

Futbolun başlama tarihiyle alakalı açıklamalar yapan La Liga Başkanı Javier Tebas, “Salgın hepimizi derinden etkiledi. Futbolun geri dönmesi, insanlar adına önümüzdeki yeni kurallara ayak uydurması için önemli bir olgu. Sağlık, her şeyin önünde gelir. Buna göre insan sağlığını koruyacak şekilde uygun protokollerin ardından Haziran ayında futbol maçlarına başlamayı planlıyoruz ve 19-20 sezonunu tamamlamayı istiyoruz” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya