SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Yok artık Liverpool!

FUTBOL | 29.09.2019 16:47

Yok artık Liverpool!

Dünyaca ünlü spor giyim firması Nike, gözüne Premier Lig'de yoluna doludizgin giden Liverpool'u kestirdi... Merseyside ekibinin şu anki forma tedarik sponsoru New Balance olsa da onlar da teklife sıcak bakıyorlar. Ancak bir şartla...

New Balance'tan senelik 45 milyon pound gibi rakam kazanan İngiliz devi, Nike'ın teklifi çok daha az olsa da teklife sıcak bakıyor...

Liverpool, Nike ile imzalayacağı olası bir durumda yıllık 30 milyon pound kazanacak. Bu da; 15 milyonluk poundluk bir kayıp demek oluyor.

New Balance ile olan sözleşmesine göre daha az kazanacak olmasına rağmen bu anlaşmayı gerçekleştirmek isteyen İngizliz devi, tedarikçisinin yaşadığı depo ve ulaşım sorunlarını sebep olarak gösterdi.

DEPO VE ULAŞIM SORUNUNU SEBEP GÖSTERDİ

Kırmızılar, bu kaybı farklı bir yolla kapamanın düşüncesinde... 15 milyon pound gibi bir kaybı yaşamak istemeyen Merseyside ekibi, spor tedarikçiliği anlamında küresel bir güç haline gelen Nike'tan bazı istekleri var.

Liverpool, 30 milyon pound haricinde; LeBron James, Drake ve Serena Williams gibi dünyaca ünlü isimlerin tanıtım ve organizasyonlarında kesin olarak yer alacaklarına dair onay istedi.

Tanıtımlarda yer alması beklenen isimlerden LeBron James'in, Liverpool'un hissedarlarından biri olması ve Nike ile imzaların atılacağına dair iddiaları destekler nitelikte.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya