SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Loris Karius FIFA oynadı, Türk hakemlerine salladı

FUTBOL | 15.04.2020 10:57

Beşiktaş'ın Alman file bekçisi Loris Karius, Orkun Işıtmak ile FIFA oynadı. Başarılı kaleci, oyunda bile Türk hakemlerine salladı.

Loris Karius FIFA oynadı, Türk hakemlerine salladı

Koronavirüs nedeniyle spora verilen arada tüm sporcular evlerinde; uzlete çekilip tüm dünyayı etkisine alan bu salgının geçmesini bekliyor. Evlerinde karantinada olan sporcular, Twitter, Instagram, YouTube ve TikTok'ta sosyalleşiyorlar.

Oyuncular, karantina döneminde kulüplerin kendilerine belirlediği özel program dahilinde çalışmalarını devam ettirirken arta kalan zamanlarını sosyal medyal medyada geçiriyor. Beşiktaş'ın Alman file bekçisi Loris Karius da bu isimlerden birisi...

KARIUS, YOUTUBER İLE FIFA KAPIŞTI

Sosyal izolasyonunu evinde sağlayan 26 yaşındaki eldiven, YouTuber Orkun Işıtmak'tan gelen FIFA oynayalım teklifini hay hay deyip kabul etti. İki oyuncunun da 5'er bin TL'yi ortaya koyduğu düelloda kazanan 10 bin TL'lik ödülü, koronavirüsle mücadele kapsamında savaşan bir derneğe bağış yapma sözünde bulundu.

Bu arada maç başlamadan; profesyonel bir futbolcuyla ilk kez FIFA oynayacağının altını çizen Işıtmak, sanki yenilmenin yolunu yapmıştı. Karşılaşma başlamadan 6-0 yenileceğini hissettiğini velirten genç YouTuber'a destek Alman eldivenden geldi: "O kadar kötü olduğunu sanmıyorum."

ALMAN ELDİVEN TÜRKÇESİNİ KONUŞTURDU

Karşılaşma öncesi; yapılan sohbette Türkçe'ye ne kadar hakim olduğunu gösteren Karius, "Evet, hayır, günaydın, teşekkürler, afiyet olsun gibi" temelde hayat kurtaracak kelimeleri tek tek saydı.

Sezon sonunda Beşiktaş ile kontratı sona erecek Loris Karius'un takımdaki geleceği belirsizliğini koruyor. 'Türkiye'de kalmak ister misin? Bir Türk takımında veya başka bir şekide de olabilir' sorusuna; "Başka şekilde olabilir çünkü futbolda her şey çok hızlı değişir. Bunu asla bilemezsin.

"FUTBOLDAN KEYİF ALMAYA ÇALIŞIYORUM"

Sadece futboldan keyif almaya çalışıyorum. Oynayabildiğim kadar iyi oynamaya çalışıyorum. Kısacası; mutlu olmaya çalışıyorum. Bu, gelecekte nerede olacak bekleyip göreceğiz. Şu an ben de bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Karius; Beşiktaş'ı, Işıtmak da; Galatasaray'ı seçti. Alman eldiven maça hızlı başladı. Elneny ve Ljajic ile skoru bir anda 2-0'a getirdi. 31'de; 'Fernando Muslera'ya beğeniyor musun' diye sorulduğu sırada Lens ile üçüncü golü bulan Karius, "İyi bir kaleci. Ancak bu golü çıkaracak kadar değil" karşılığını verdi.

İLK 45 DAKİKAYA DÖRT GOL SIĞDIRDI

45'te Ljajic ile bir gol daha bulan Alman file bekçisi devrede 4-0'a bulmuştu bile... Oyunun 50. dakikasında Elneny ile Seri arasındaki ikili mücadeleye hakem faul çalınca; Karius'un tepkisi "Türk hakemleri" şeklinde oldu.

62'de Atiba ile skoru 5-0'a getiren başarılı eldiven, Orkun Işıtmak'ın 6-0 hissiyatına doğru emin adımlarla ilerliyordu... 72'de genç Youtuber'ın ender geliştirdiği atakta kalesinde devleşen Karius'a; Işıtmak'ın tepkisi; "Ne iyi kaleci" oldu. Alman eldiven tebessüm etti. 90+1'de Lens ile skoru 6-0'a getiren Karius, Orkun Işıtmak'ın 6-0'lık hissiyatını da yerine getirmiş oldu.

6-0 biten maçın ardından genç YouTuber, Alman eldivene birkaç soru daha sorup yayınını sonlandırdı. İşte o sorular ve cevapları:

Sergen Yalçın, Türkiye'de bir efsane. Onun hakkında ne düşünüyorsun?

"İyi birisi. O daha çok oyuncu koç gibi. Olaylara futbolcu gibi bakabiliyor, takımla da çok yakın...Herkes onun eskiden ne kadar iyi olduğunu biliyor ve o konuştuğunda; tüm takım ona kulak veriyor."

Sen de seviyor musun?

"Evet. İyi bir kişiliği var. Çok iyi birisi."

Kaleci olmak isteyen hayranlarına ne önerirsin?

"Gençken oynamaktan keyif almalısın. Çünkü oynamayı seviyorsun. Yaşın ilerledikçe yeteneğin var mı, yok mu görürsün. Çok çalışmalı, her gün idman yapmalısın ancak asla oyun oynamanın zevkini kaybetmemelisin... Bence en önemli kısmı da bu. Antrenmanlar zamanla daha iyi olmanı sağlar."

Video için: https://www.youtube.com/watch?v=McU8mJhTRnU

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya