SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lucas Hernandez’e hapis cezası verildi!

FUTBOL | 13.10.2021 20:55

Bayern Münih forması giyen Lucas Hernandez’e İspanya’da hapis cezası verildi.

Lucas Hernandez’e hapis cezası verildi!

İspanya'nın başkenti Madrid'deki 32 nolu ceza mahkemesi, Bayern Münih’in Fransız yıldızı Lucas Hernandez hakkında hapis cezası kararı verdi.

İspanyol basınına yansıyan mahkeme kararına göre; "Toplum içinde aile içi şiddet" suçundan hüküm giyen futbolcu Lucas Hernandez'in 19 Ekim'de Madrid'de mahkemeye çıkarak, kendi seçeceği İspanya'daki bir cezaevinde hapis yatması gerektiği bildirildi.

Cezaya konu olan olayın; Lucas Hernandez'in Atletico Madrid'de oynadığı süreçte 3 Şubat 2017 tarihinde olduğu, Fransız futbolcunun o dönem eşi olan Amelia de la Osa Lorente ile sokakta kavga etmesi sonrasında "toplum içinde aile içi şiddet" suçlamasıyla her ikisi hakkında da suçlama yapıldığı belirtildi.

Bu suçlamadan dolayı "6 ay boyunca uzaklaştırma" cezası alan çiftin, buna rağmen balayına gittiği ve dönüşte Hernandez'in Madrid Havaalanı'nda gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

İspanyol mahkemesinin, 2019 Aralık ayında Hernandez hakkında 6 ay hapis cezası verdiği ve futbolcunun yaptığı itirazın geçmişte benzer bir olaydan (kadına yönelik şiddet) hüküm giymesinden dolayı reddedildiği ifade edildi. Hernandez'in, istediği bir cezaevine gönüllü olarak girişinin belirlenmesi için 19 Ekim'de mahkemeye çağırıldığı açıklandı.

Fransız savunma oyuncusunun ne kadar süre hapis kalması gerektiği netlik kazanmazken, futbolcunun avukatlarının da karara itiraz için üst mahkemeye başvurdukları bilgisi paylaşıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya