SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mircea Lucescu: Yıldırım Demirören'in payı büyük...

FUTBOL | 20.11.2019 12:40

Mircea Lucescu: Yıldırım Demirören'in payı büyük...

Türkiye Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Mircea Lucescu, şampiyonaya katılan Milli Takımımız ve gündeme dair birçok açıklamalarda bulundu.

YENİ GELMİŞTİM...

2017’de Milli Takım’a yeni gelmiştim. Ukrayna maçından tam iki hafta önceydi, ben de tecrübeli isimleri kullanmaya karar verdim. Çünkü yeni futbolcuları tanımıyordum. Selçuk İnan, Arda Turan, Mehmet Topal, Burak Yılmaz ile takım oluşturma konusunda uzun uzun toplantılar yaptım.

İZLANDA MAÇINDAN SONRA ANLADIM

Hırvatistan karşılaşmasını kazanıp İzlanda ile oynayacaktık fakat FIFA beni hemen cezalandırdı. Kendimi savunamadım bile… Mağlup olduğumuz İzlanda müsabakasından sonra bu şekilde işlerin yürümeyeceğini gördüm. Radikal bir değişim için yola koyuldum.

SAYIN DEMİRÖREN’İN PAYI BÜYÜK

Fakat bir sorun vardı, genç yetenekler kulüplerinde oynamıyordu. Genç oyuncuları oynatma konusundaki isteğimi Sayın Yıldırım Demirören’e ilettim. Başkanımız Yıldırım Demirören de çok cesur bir duruş gösterdi. ‘Arkandayım hocam’ dedi. Başarının diğer pay sahibi de kesinlikle Yıldırım Demirören’dir. Hiçbir başkan bu riski almazdı. Takımın baştan aşağı yenilenmesine ve kısa vadede başarı istenen futbol gibi bir sporda yeniliğe öncülüğü sayın Başkan etmiştir.

GENÇ OYUNCULARI TARADIK

Genç futbolcuları taradık ve bunlara şans vermeyi düşündüm. Ayrıca her yerde Türk oyuncunun önemine değindim. FIFA’nın yaptığı bir araştırmada genç oyunculara şans verme hususunda Türkiye’yi en son sıralarda gösteriyordu.

Galatasaray’ın başındayken, o dönem Dünya Kupası’nda 3. olan takımda kadromdan tam 8 oyuncu vardı… Hatta Terim, UEFA Kupası’nı kaldırırken Türk futbolcuların büyük etkisi vardı.

ZEKİ ÇELİK’İ HERKESE ÖNERDİM

Mehmet Zeki Çelik, alt ligden geldi ve çok başarılı oldu. Türk başkanlara ‘Bu adamı sakın kaçırmayın’ dedim, ancak kimse beni dinlemedi. Şimdi Zeki’nin durumunu görüyorsunuz…

TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİM

Geriye dönüp baktığımda tabii ki kendimi başarılı görüyorum. Çünkü şuan Türk futbolu iki sene öncesinden çok daha parlak… Bıraktığım eserimle gurur duyuyorum ve ufak bir teşekkürü de hak ettim. Sağ olsun futbolcularım beni arayarak teşekkürlerini ilettiler.

ONLARI İZLERKEN GURURLANACAĞIM

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye yürekten başarılar diliyorum. Başarılı olacaklarına da inanıyorum. Genç oyuncular bu turnuvada harika işler çıkaracaklardır. Euro 2020’de onları izlerken gururlanacağım.

EMRE AKBABA ÇOK KALİTELİ BİR OYUNCU

Emre Akbaba için de bir şeyler söylemek istiyorum. Galatasaray’da çok zor bir sakatlık geçirdi ve geri döndü. Sahalara daha da güçlü dönmesini diliyorum. Özel bir oyuncu ve bu seviyeleri rahatlıkla kaldırabilecek kapasiteye sahip.

YAŞI İLERLEMİŞ YABANCILAR GETİRİLİYOR

Büyük kulüplerin kadrolarını yabancı oyuncularla donatmalarını anlamıyorum. İyileri izleyelim, herkes için bu şahane… Yabancı eğer seni yukarı çekiyorsa olumlu bir şeydir, Türkiye’deki yarıştan ziyade Avrupa önemli. Yaşı 32’yi geçmiş bir sürü oyuncuya paralar veriliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya