SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Birliktelik bizi şampiyonluklara ulaştıracak'

FUTBOL | 23.11.2019 14:40

'Birliktelik bizi şampiyonluklara ulaştıracak'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız oyuncusu Luiz Gustavo, Fenerbahçe Dergisi'ne röportaj verdi. Kısa zamanda; sarı-lacivertli taraftarların gönlünde taht kurmayı başaran Sambacı'nın açıklamaları...

Futbola nasıl başladın?
 
Brezilya'daki bütün çocuklar, futbol oyanamaya çok küçük yaşta başlar. Ben de 5 yaşında başladım. Futbol oynamaktan her zaman büyük keyif aldım. Profesyonel olup hem kendi hem de ailemin rüyasını gerçekleştirdim. Sade bir çocukluk yaşadım. Koşullarımız çok iyi olmasa da hayalimi gerçekleştirmemi sağlamaya yetti.
 
Kulüpte oynamaya nerede ve ne zaman başladın?
 
16 yaşında başladım. Amatör bir takımla; Sao Paolo Kupası'na katıldım. Genç futbolcular için çok önemliydi. Ardından profesyonel olup SBH adındanki bir kulübe geçtim. 19 yaşında Almanya’ya gidene kadar bu takımda kaldım. Sokakta futbol oynadım... Okullarda eğitim gördüm... Amatör kulüplerde forma giydim... Gerçekten çok çalıştım.
 
Brezilya'nın futbolcu fabrikası olmasını neye bağlıyorsun?
 
Brezilya, tarihi boyunca çok yetenekli ve iyi futbolcular çıkardı. Brezilya’da futbola karşı daima büyük bir tutku var. Bizim için bir gelenek bu. Farkı yaratan bu olabilir. Artık çok fazla ülkeden yetenekli ve üst düzey futbolcu çıkabiliyor.
 
Brezilya, Almanya, Fransa şimdi de Türkiye... Kıyaslayabilir misin?
 
Ligleri karşılaştırmak zor. Tümünün artı ve eksileri var. Hepsi de mükemmel ligler. Önemli olan kendini oynayacağın lige hazırlamak. Hep bunu yapmaya çalıştım.
 
Bir kıyaslama yapabilir misin taraftar bazında?
 
Tüm taraftarların yöntemleri farklı. Kimisi gürültü... Kimisi çok güzel görsel şovlar yapıyor. Almanya’da stadyumlar her zaman doludur. Orada da futbola aşıklar ancak takımlarını desteklerken daha sakinler. Fransa’da Marsilya’da oynadım. Fransa’nın en iyileri... Çok özeller...

Şimdi de Fenerbahçe adına oynuyorum. Buraya gelmeden önce konuştuğum herkesten taraftarın ne kadar özel olduğunu duymuştum. Artık bizzat deneyimliyorum. Nereye giderek gidelim bizi sonuna kadar destekliyorlar.
 
Fenerbahçe’deki hedeflerin ne?
 
Her gün elimden gelenin en iyisini yapabilmek, takımıma ve arkadaşlarıma yardım etmek. Taraftarımız her zaman yanımızda olsun çünkü birliktelik bizi şampiyonluklara ulaştıracak.
 
Sosyal medyada bazı taraftarlar, seni Müslüm Gürses’e benzetiyor. Haberin var mı?
 
Hayır duymadım.
 
Fotoğrafını gösterelim mi?
 
Elbette. (Fotoğrafa bakıp) O, beyaz ben siyahım. Ortak noktamız saçlarımız. Benziyor ama.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya