SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lukaku'ya Muz Yorumu İşinden Etti

FUTBOL | 16.09.2019 15:50

Lukaku'ya Muz Yorumu İşinden Etti

Belçikalı yıldız futbolcu Romelu Lukaku bir kez daha ırkçı söylemlere mâruz kaldı. Inter’in kendi sahasında Udinese’yi 1-0 yendiği maçın ardından İtalya’nın TopCalcio24 kanalında maçı yorumlayan Luciano Passirani, Lukaku’ya karşı sarfettiği ırkçı söylemden dolayı programdan kovuldu.

Konuk yorumcu olarak katıldığı programda Passirani, “Lukaku gibi bir oyuncuyu şimdiye dek hiçbir İtalyan takımında görmedim, ne Inter, ne Milan ne roma ne Lazio... Eğer onunla sahada bire bir kalırsanız, öldünüz demektir. Sizi yere serecektir. Elinizde onun yemesi için 10 tane muz varsa güvende olursunuz, aksi takdirde sizi mahvedecektir” ifadelerini kullandı. Programın sunucusu, Passirani’nin bu yorumları üzerine hemen özür dileyerek Passirani’nin bir daha asla yayınlara alınmayacağını belirtti. Ravezzani programın ardından bir de tweet ile durumu açıklayarak, konuğun şaka yapmaya çalışırken hiç tahmin etmediği bir probleme yol açtığını ekledi.

BU İLK DEĞİL

Bu yaz Manchester United’tan Inter’e transferini tamamladıktan sonra İtalya’da ırkçı saldırıların merkezindeki oyunculardan biri Lukaku oldu. 9 numara, en son 1 Eylül’de oynanan Cagliari maçında Inter’e galibiyeti getiren golü atmadan önce penaltı noktasına gelmiş, Cagliari taraftarı tarafından çıkarılan maymun seslerinin olmuştu.

Irkçılığın yeşil sahalardan nasıl yok edilebileceği üzerine yorum yapan başarılı futbolcu, futbolcuların ırkçılığa mâruz kaldıklarında sahayı terk edip etmemeleri üzerine gelen soruya, “Bence bunu yapmalılar. Çünkü bu konuda göstermeniz gereken bir şeyler olmalı” diye cevap verdi.

İngiltere’de de ırkçılığa uğradığını belirten Lukaku, sözlerine “Futbolun birden fazla kültürü barındıran, uluslararası bir yapısı var. Eğer bu yapının içinde en iyi oyuncuları barındırmak istiyorsanız, onlara kollarınızı sonuna kadar açtığınızı göstermelisiniz. Herkesi olduğu gibi kabullenmek ve ayrımcılık yapmamak çok önemli bir nokta” şeklinde devam etti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya