SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lukashenko alkol ve saunayı önerdi, lige ara vermedi

FUTBOL | 19.03.2020 23:27

Avrupa'da sadece Belarus'ta futbola ara verilmedi. Nedeni; Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko'nun koronavirüse karşı verdiği alkol ve sauna önerisi.

Lukashenko alkol ve saunayı önerdi, lige ara vermedi

Çin'de başlayan ve tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs, insan hayatını oldukça olumsuz etkiledi. Wuhan'da baş gösteren veba neredeyse tüm dünya ülkelerine sıçradı ve beraberinde ölümler getirdi. Beraberinde spor dünyası da oldukça etkilendi... Birçok sporcu bu hastalığa yakalanınca ülke federasyonları da faaliyetlerini erteleme kararı aldı.

Formula 1, NBA, UEFA gibi dev organizasyonlar, turnuvalarını ve müsabakalarını ileri bir tarihe ertelerken ülkelerin federasyonları da liglerini askıya aldı. Önce müsabakaları seyircisiz oynatma kararı alan ülkeler, bunun vaka sayısının artmasıyla liglerini erteledi.

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde neredeyse tüm dünyada spor faaliyetleri durdu. Belarus, Haiti, Tayland, Angola ve Singapur dışında... Rusya ve Türkiye'nin artan salgın karşısında liglerini ertelemesinin ardından Avrupa'da ara vermeyen tek ülke olarak Belarus kaldı.

Futbola devam kararı alan Doğu Avrupa ülkesinin cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, korkulacak bir şey olmaduğını şu anda 50'den fazla vakanın olduğunu, bunun da futbolu etkilemesinin pek mümkün olmadığını söyledi. 1994'ten beri Belarus'u yöneten Lukashenko, vatandaşlarına yapmaları gerekenleri sıralamaktan da geri durmadı.

Belarus Cumhurbaşkanı, önlemleri şöyle sıradı: "Ellerinizi bol bol yıkayın. Öğünlerinizi atlamadan yiyin. Ben alkol içmiyorum ama günde 100 millitre kadar içmenin virüsü öldürdüğünü biliyorum. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için haftada en az 2-3 kez saunaya girin. Çünkü Çinliler, bu virüsün bize 60° C'de öldüğünü söylediler."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya