SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: 13 puan, geliyorum demektir!

FUTBOL | 18.09.2021 18:21

Trabzonspor, deplasmanda Kasımpaşa’yı 1-0 mağlup etti; karşılaşmanın hikâyesini Haluk Ayyıldız kaleme aldı.

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
Maçın Hikâyesi: 13 puan, geliyorum demektir!

Abdullah Avcı, Kasımpaşa maçında çok doğru bir tercih yaparak İsmail Köybaşı’yı kesti. Galatasaray maçındaki kötü ötesi performansından sonra İsmail acaba Kasımpaşa maçında oynar mı? Diye kendi kendimize sorduğumuz sırada korktuğumuz başımıza gelmedi diye inanın derin bir oh çektiğimi söylemek istiyorum.

İsmail’in yerine oynayan Denswilli Trabzonspor’u size anlatayım; Bu arkadaş normalde stoper, sol ayaklı olduğu için Abdullah Avcı kendisini sol bek oynatıyor yokluktan. Fakat gördük ki çok iyiydi Kasımpaşa maçında. Bu sayede sanki Trabzonspor üçlü stoper gibi de oynadı. Edgar da o kötü hatalarını bu kez hiç yapmadı. Vitor Hugo zaten bildiğiniz gibi, hatasızdı. Buruno Peres de sağ kanatta etkili olunca, ilk kez Trabzonspor’un dörtlü savunması açık vermedi.

Önlerindeki Berat Özdemir’e gelince; uzaklardan attığı milimetrik paslar her defasında adresi buldu ama benim anlamadığım ani Abdulkadir Parmak değişikliği oldu. Berat herhalde sakatlandı diye düşünüyorum. Yoksa başka izahı yoktur herhalde bu garip değişikliğin. Aksilik bu ya; Parmak oyuna girer girmez attığı bir depar sonrası sakatlandı, bu tamamen kendisine iyi bakmadığına işarettir... Yanılıyor muyum?

Avcı hoca, Parmak’ın şok sakatlığının ardından Yusuf Sarı’yı oyuna almak zorunda kaldı. Sağ kanat oyuncusu Abdülkadir Ömür’ü orta sahaya çekip o alanı etkili hale getirmeyi planladı. Her şey düşündüğü gibi de oldu. Derken, dakika 53’te harika bir organizasyon gerçekleşti. Ömür başlangıçlı idi. Sonrası Nwakaeme, 5 Kasımpaşalı ismi oyundan düşürdü; boşta kalan Bakasetas da düzgün bir vuruş ile topu fillere gönderdi. 0-1. İki dakika sonra da aynı Bakasetas’ın iki şutu kaleci Ertuğrul’a takıldı ki mükemmel kurtarışlardı...

Abdulkadir Ömür ‘e ayrı bir parantez açarak devam edelim. Galatasaray maçında kötü oynadı diye oyundan alınmıştı ve bordo-mavili taraftarlar tarafından da yuhalanmıştı. Ben Abdülkadir’i Kasımpaşa maçında çok beğendim.. Kendini resetlemiş gibiydi. Bunlar güzel hareketler. Avcı’yı da bu bağlamda kutluyorum, oyuncusuna sahip çıktı ve kimselere yem etmedi.

Neyse, Cornelius’un yerine Gervinho girdi ve etkisini anında gösterdi, sağlı sollu atakları ile Kasımpaşa’yı adeta boğar noktasına getirdi. Sahanın etkili ismi Bakasetas’ın yorgunluk belirtileri sonrasında Siopis orta sahada dinamo oldu. Sahanın yıldızı Abdülkadir Ömür’ün de yerine ilk kez Dorukhan oynadı ve Trabzonspor’un taze kanı oldu.

Sonuç olarak Trabzonspor, İstanbul’daki zorlu Kasımpaşa maçını kazanıp puanını 13’e çıkardı. Peki, bu ne anlama geliyor diye soracak olursanız; Tek kelime ile geliyorum, korkun benden demektir… NOKTA

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya