SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: Bu kadar cömert olunmaz!

FUTBOL | 06.04.2021 21:06

Asist Analiz yazarı Haluk Ayyıldız, Trabzonspor'un sahasında HES Kablo Kayserispor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmayı kaleme aldı.

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
Maçın Hikâyesi: Bu kadar cömert olunmaz!

Trabzonspor’da Serkan Asan, kötü performansı nedeniyle haklı olarak kesik yiyor. Sakatlıktan kurtulabilirse yerine oynayan Kamil Ahmet de Serkan’dan farksız olmadığı için Abdullah Avcı, stoperden devşirme Hüseyin Türkmen’e sağ bekte görev veriyor ama ol-mu-yor... Sonra da Hüseyin düşman ilan ediliyor!

Trabzonspor takımının yediği gole bir bakalım. Çok şaşırtıcıydı. Kayserisporlu Henrique, Hüseyin Türkmen’in inanın aklını başından aldı, sağa çekip, sola gönderdi, sonra da Trabzon kalesine fişek hızıyla inip pasını verdi ve Muğdat da golünü attı. 1-0. Tabii burada tek başına Hüseyin hatalı değildir ama tek başına da sorumlu değildir. Hosseini atağı kesebilirdi ama yapamadı. İşte burada Edgar arandı. Cezalıydı, oynamış olsaydı ben yine de diyorum; Trabzonspor o golü yemezdi. Uğurcan Çakır da o pozisyonda dondu, hatta kıpırdayamadı bile.

Neyse, Kayserispor maça çok istekli ve arzulu başladı. Bulduğu tek pozisyonunu da ilk yarıda gole çevirdi. Ardından toparlanıp oyunda dengeyi bulan Trabzonspor takımı, Kayseri’nin üzerine adeta dalga dalga geldi. Ekuban ve Bakasetas’ın, birden fazla girdiği net pozisyonlar değerlendirilemedi. Devreye giren her zamanki gibi Nwakaeme oldu ve onun milimetrik pasında Bakasetas, harika bir dokunuşla topu filelere gönderdi. 1-1.

Bakasetas maçta çok çalıştı. Gerçekten çok iyi işler çıkardı.  Kayserispor kalecisi Doğan Alemdar’a gelince; çok pas hatası yaptı ama birebir pozisyonlarda çok golü de takımı adına engellemiş oldu. Baker-Flavio ikilisine gelince; bence iyi oynadılar. Kesik yiyen Yunus Mallı’dan daha iyi oyuncular olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yunus’un zamana ihtiyacı var, hiç hazır değil. Bu bilinirken, Abdullah Avcı’nın daha önceki maçlarda bu oyuncuda ısrar etmesini de anlamış değilim.

Neyse, İkinci yarıda Trabzonspor tek kale top oynamaya başladı. Dakika 53’de Nakaeme’nin sert ve düzgün vuruşu kalecinin parmaklarına son anda değdi. Dediğim gibi Kayseri’de maçın yıldızı kesinlikle kaleci Doğan’dı. İnanılmaz işler yaptı. Tek başına Trabzon’dan bir puan aldı.

Galibiyet golünü bir türlü bulamayan Abdullah Avcı, kurban seçtiği Hüseyin Türkmen’i oyundan aldı. Flavio’yu sağ bek yaptı. Yunus Mallı’yı da orta sahaya monte etti. Eldeki malzemeden bu çıkıyor. Cezası biten ve daha diri bir geri dönüş yapmasını beklediğimiz Djaniny’nin performansının da bizde hayal kırıklığı yarattığını söylemeliyiz. Djaniny normalde tek başına takım gibidir! Sanırım yeterince beslenemediği için etkisiz kaldı.

Lig yarışında bu kadar cömert puanlar kaybeder ya da cömertçe goller kaçırırsanız sahadan boynu bükük olarak ayrılmayı da hak etmişsiz demektir diyorum başka bir şey demiyorum.  Ekuban ve Baker’in iki şutunun direkten geri dönmesini de tamamen şansızlık olarak değerlendirmemiz gerekiyor.

Sonuç olarak Trabzonspor’un, son iki haftada Sivas ve Kayseri’ye toplam 4 puan kaybetmesi kafa olarak yarıştan tamamen koptuğunun göstergesidir.  

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya