SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: Heyecanını kaybeden oyuncular var!

FUTBOL | 28.04.2021 18:37

Trabzonspor, deplasmanda Göztepe ile 1-1 berabere kaldı; karşılaşmanın hikâyesini Haluk Ayyıldız kaleme aldı.

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
Maçın Hikâyesi: Heyecanını kaybeden oyuncular var!

Trabzonspor’da son haftalarda heyecanını kaybeden oyuncuların sayısının artmaya başladığını görüyoruz. Örneğin; Ekuban kaçamak güreşmeye devam ediyor, heyecanını da yitirmiş. Nwakaeme’de bitkinlik var ve sanki maç bitse de evimize gitsek havasında. Asıl korkulan şu, yakında Djaniny de bu ikilinin arasında kaybolursa hiç şaşırmayın.

Göztepe maçı başladığında Trabzonspor’un aynı sorunlarının maalesef devam ettiğini gördük. Bakmayız siz Ekuban’ın attığı beraberlik golüne, yine bildiğini okuyordu ve en kötüsü de takım arkadaşlarına yardımcı olmayı bile bırakmış olmasıydı. Pes doğrusu… Nwakaeme’nin de Dakika’8 de rakibinin ayağına gereksiz basıp sarı kartı alması sanki ‘atın beni oyundan, evime gideyim’ der gibiydi.

Bakatestas’ta da ani bir düşüş var, o da eski havasında değil. Berat Özdemir de sakatlıktan döndükten sonra doğru dürüst toparlayamadı. Çok güçsüz… Tüm bu olumsuz tabloya rağmen Trabzonspor, yine de Göztepe’ye karşı iyi oynadı. Net pozisyonlar da buldu. Bol bol şut denemeleri Abdullah Avcı tarafından yaptırıldı. Bu noktada Trabzonspor orta sahasında oluşan boşluklar başına bela da oldu. Jahovic de fırsatçılığını konuşturdu ve golünü atıp takımını öne geçirmesini bildi.1-0

Diabete Trabzonspor’dan gönderilirken, büyük haksızlık yapılıyor demiştim. Gelinen noktaya baktığımızda Berat Özdemir, gole giden Diabete’yi düşürmek zorunda kaldı ve kırmızı kartla da oyundan atıldı. Diabete, Trabzonspor’a karşı çok iyi oynadı ve “ben buyum, değerimi bilemediniz” mesajını bordo-mavililere göndermiş oldu.

Trabzonspor’un şu anki kadro yapısına baktığımızda o dönem Diatebe kalmalıydı. Bakın şimdi ne oldu? Berat kırmızı kart gördü, en az iki maç yok. Yunus Mallı sakat ve Abdulkadir Parmak da süresiz kadro dışı… Haftaya da Trabzonspor bay takım. Göztepe maçını berabere bitiren Trabzonspor’un 4’üncülüğü bile tehlikeye girebilir, benden söylemesi.

Ünal Karaman ile İlgili de söyleyeceklerimiz var. Birileri, ‘Bak gördünüz mü Ünal Karaman hocayı Trabzonspor’dan puan aldı” diyebilir. Olayın bu olmadığını Trabzonspor camiasında herkes çok iyi biliyor... Anladınız siz beni.

Edgar’ın yokluğu bir takımı bu kadar mı olumsuz yönde etkiler diyesim geliyor. Yerine oynayan Hosseini’ye bakıyorum da enteresandı, topu oyuna sokmakta hep geç kaldı. Uğurcan Çakır’a da hatalar yaptırdı. Savunmada tek başına kalan Vitor Hugo durumu idare etti. Trabzonspor’un beraberlik golünden sonra, Göztepeli Ideye’nin şutu direkten döndü. Obinna da ikinci sarı karttan kırmızı kart görüp oyundan atıldı ve maçın hakkı beraberlik oldu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya