SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: N’Koudou Dj olsun!

FUTBOL | 16.04.2021 21:58

Beşiktaş, sahasında MKE Ankaragücü ile 2-2 berabere kaldı; karşılaşmanın hikâyesini Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikâyesi: N’Koudou Dj olsun!

Bitiş çizgisinin boyu kısalırken bu tür maçlar hep oynanacaktır... Tıpkı Beşiktaş’ın bugün yaşadığı kaza gibi... Böyle sonuçlar normal. Ancak önemli olan bunun süreklilik kazanmaması. Süreklilik kazanırsa bu kez buna benzer saha sonuçları tekrarlayacak ve şampiyonluk yolunda baskı yaratacaktır.  Aslında maçın genelinde top yine Beşiktaş’ta idi. Ancak bu sahaya pozisyon anlamında yansımadı. Belki de en kısır oyunlarından birini oynadı siyah-beyazlılar. Bir süredir Beşiktaş’ta oyun ve pozisyon verme anlamında sıkıntılar yaşanıyor. Bu, Kasımpaşa’dan beri böyle. Beşiktaş haftalardır pozisyon verme konusunda cömert davranıyor.

Geçen hafta Erzurum’da bile rakibe önemli fırsatlar verdi. Alanya önünde bile çok çok pozisyon yedi... Beşiktaş’ta bu konuda sanki bir sıkıntı var. Rakibe çok pozisyon veriyor. Şampiyonluğa giden bir takım bu kadar pozisyon vermemeli. 

N'KOUDOU DJ OLSUN 

Beşiktaş'ın aldığı bu istenmeyen sonuçta birçok oyuncunun laubali oyununun da etkili olduğunu düşünüyorum. Bugün için birinci sıraya N’Koudou'yu yazarım.  Aboubakar ve Cenk'in olmamasıyla mecburen oynayan N’Koudou, bu takımın bankosu olamaz. Bu kadar ciddiyetsizlik anlaşılır gibi değil. Bunu kaçırdığı penaltı için söylemiyorum. Bunlar futbolun doğasında var ama penaltıyı atmak için topu almasından atışına kadar lakaytlık diz boyu. Sergen hoca neden ona izin verdi? Bunu da anlamıyorum. Valla N’Koudou bu gidişle maç sonraları yaptığı gibi dj’lik yapar. Beşiktaş Aboubakar'ı mumla arıyor. Onun gidişinden sonra pozisyon anlamında da sıkıntı yaşıyor.  N’Koudou'nun dışında Larin ve Vida ile sonradan oyuna giren Mensah’ın da kafa olarak geride olduğu görülüyor. Bu anlamda bir an önce önlemler alınması gerek. Beşiktaş bakıldığı zaman, önemli bir 2 puan kaybetti ama yine de ipler kendi elinde 

Bu anlam da bir tedirginlik olacağını tahmin etmiyorum. Bir de Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de maç kazanma konusunda sıkıntı yaşadığını gördükçe Beşiktaş'ın elinin yine güçlü olduğunu görüyoruz. Şimdi önlerinde zorlu bir Sivas deplasmanı var. Belki de şampiyonluğun en kritik virajı. Burası geçilirse artık bazı şeyleri konuşabiliriz. Maçın buraya gelmesini kimse tahmin edemezdi. 2-0 öne geçip bir anda son dakikalarda şok yaşanması takım üzerinde yıkım olmuştur. Ankaragücü oyunun genelinde Beşiktaş’ın üzerine çok gelemedi ama sonlara doğru kaçırdıklarıyla galip de gelebilirdi. Dediğim gibi, bu sonuç bugün için etkileyebilir. Hikâyenin tamamına bakmak gerek. Bugünün en iyisi kimdi derseniz tek bir ismi söyleyebilirim; o da Rosier...

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya