SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: Ofans tıkır tıkır, savunma bakır!

FUTBOL | 07.04.2021 21:20

Beşiktaş, sahasında Aytemiz Alanyaspor’u 3-0 mağlup etti; karşılaşmanın hikâyesini Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikâyesi: Ofans tıkır tıkır, savunma bakır!

Beşiktaş geçen hafta yaşadığı Kasımpaşa travmasından sonra bunu uzatmama adına Alanyaspor maçını bir dönüm noktası görüyordu. Oyuna da bu bilinçle başladı. Özellikle kıpırdayan Oğuzhan ve Atiba'nın ortadaki üretkenlikleri, Ghezzal'ın etkili ayağı ve ilerde Cenk'in çabalarıyla golü de erken buldu. Puan vermesi halinde bile yine de çok büyük bir kayba uğramayacak olması tabii ki siyah-beyazlıların özgüveni adına önemliydi ancak bu olasılığın konuşulması bile takım içinde tedirginlik yaratacağından Beşiktaşlılar işi şansa bırakmak istemediler.

SAVUNMAYA DİKKAT 

Bugün rahat kazanacağını düşündüğüm Beşiktaş öyle de yaptı. Üst üste kaybetme lüksünü yaşatmayacak bilinçte olacaklarından bu şekilde mücadele ettiler. Hele bir de Alanyaspor'un kaçırdığı inanılmaz üç net pozisyondan sonra gelen fırsatları değerlendirerek fişi çektiler. Beşiktaş bu maçta ofans anlamında sıkıntı yaşamasa da savunmaya bir haller olmuş. O uyum yakaladı dediğimiz savunma dörtlüsü Kasımpaşa maçından sonra bugün de büyük hatalar yaparak rakibe altın tepsi içinde inanılmaz şanslar sundu. Vida ve Welinton’da da düşüş var. Vida gücünü kullanacağına her pozisyonda faul bekliyor. Büyük bir takımın, hele kendi evinde bu kadar bariz fırsatlar vermesi ilerleyen haftalar için düşündürücü. Alanyaspor'un kaçırdıkları gol olsa belki de şimdi farklı bir yazı yazıyor olacaktım. Ancak genele baktığımızda direkten dönen topları da hesaba katarsak hak eden bir Beşiktaş vardı. Bugünün yıldızı yine Atiba idi. Vallahi ne diyelim, Allah nazardan saklasın. Onun kadar kimse yine mücadele vermedi.  Diğer isimler vasattı. Larin, Josef, Rosier ismi çok duyulmayanlardandı. Josef’de de  gözle görülür bir iniş var. İki haftadır takımın en kötüsü. Zaten kafa olarak da geri olduğu gördüğü kartla cezalı düşmesinden belliydi.

ALANYA DAĞILMIŞ 

Son sezonlarda büyük küçük herkese korku salan Alanyaspor’dan eser yok. Hem fizik hem kafa olarak bitmişler.  Bugün pozisyona girmelerine rağmen ne yaptığını bilmeyen bir takım vardı. Kaçırılan goller de maça iyi motive olmadıklarının belirtisiydi. Buna bir de Çağdaş Atan'ın Salih ve Ceyhun'a uzun süre sabredip değişiklik yapmaması da eklenince Beşiktaş’ın ekmeğine yağ sürdü. Bu gidişle iyi başlamasına rağmen Çağdaş Ataş'ın burada fazla kalması zor gözüküyor. Beşiktaş şu an itibarıyla iki rakibiyle arayı yeniden açıp gözünü yarına çevirdi, bakalım bundan sonrasında neler göreceğiz? 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya