SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikâyesi: Olacak iş değil!

FUTBOL | 11.05.2021 23:32

Beşiktaş, sahasında Fatih Karagümrük’e 2-1 mağlup oldu; karşılaşmanın hikâyesini Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikâyesi: Olacak iş değil!

Valla olacak iş değil, inanılır gibi değil... Bu tür işleri sadece Beşiktaş yapabilir... Yahu düşünün, bırak galibiyeti berabere kalsan; büyük ihtimalle haftaya tur atacaksın. Fakat sen gidiyorsun, 10 kişilik Karagümrük karşısında acizleri oynuyorsun. Beşiktaş, oyunun genelinde rakibine pozisyon anlamında hiç üstünlük kuramadı, hiç domine edemedi. Siyah-beyazlı oyuncuların ne kadar gergin olduğu sahanın her bölümünde görülüyordu. Bu stres ve aşırı motivasyon pahalıya patladı. Maça baktığımızda, Rosier başta olmak üzere Beşiktaş savunması kanatlardan gelen rakip atakları hep izledi; goller de böyle geldi. Rosier'in bu kadar kötü olduğu oyunda Karagümrük, sürekli buradan gelerek Beşiktaş'ı hep zorladı. Açıkçası ben bugün Beşiktaş'tan çok farklı bir oyun ve skor bekliyordum ama maç başladığında Karagümrük'ün direncini, Beşiktaş’ın da buna karşılık verememesini görünce bu işin zor olacağını anladım.

Bu beklenmedik puan kaybı bütün hesapları bozdu. Ha şampiyonluk gitti mi? gitmedi ama şimdi tam bir sinir harbi şeklinde geçecek bir son 90  dakikaya çıkılacak. Hala az da olsa avantaj siyah-beyazlılarda. Bakalım bu avantajı nasıl kullanacaklar? Maalesef ki Beşiktaş son haftalardaki baskıyı ve idareyi hem yönetim, hem teknik anlamda iyi yönetemedi. Hele hele Galatasaray derbisi öncesi başkanın açıklamaları, yönetimden bazılarının medyaya şampiyonluk kupasını Türk Telekom’a getirme düşüncesini sızdırması… Hepsi affedilmeyecek hatalardı. Yani işi bitirmeden havaya girmek futbolda cezanın kesilmesine neden oluyor. Valla bu saatten sonra Beşiktaş şampiyonluğu verirse herkesin koltuğu gidebilir, bu da biline!

Son bir cümle: Yönetim acil olarak Aboubakar için doyurucu bir açıklama yapmalı. Eğer kafada bir soru işareti varsa Aboubakar'ı ben değil kadroya; stada bile almam.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya