SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Manuel Pellegrini mi, Nenad Bjelica mı?

FUTBOL | 02.05.2020 14:00

Manuel Pellegrini de Nenad Bjelica da Fenerbahçe'ye gelmeye ikna oldu. Sarı-lacivertli yönetim için karar verme zamanı! Ya bütçe ya da gelecek seçilecek.

Manuel Pellegrini mi, Nenad Bjelica mı?

Fenerbahçe, Süper Lig'e verilen arada harıl harıl hoca arıyor... 24. haftada Ersun Yanal ile yollarını ayıran sarı-lavertlilerin gündeminde geniş bir aday listesi var. Christoph Daum, Mircea Lucescu, Bruno Labbadia, Marcelinho, Niko Kovac, Tayfun Korkut, Erol Bulut gibi birçok isimle görüşen sarı-lacivertli yönetim, ölçek büyütüp Manuel Pellegrini'nin kapısını çaldı.

Dünyaca ünlü teknik adamla dirsek temas haline gelen Kanarya, Şilili çalıştırıcıyı Türkiye gelmeye ikna etti. Koronavirüs nedeniyle sınırların kapalı olması iki cephenin de sıcak temasını engelliyor. Öyle ki; 66 yaşındaki teknik adamın menajeri; Jesus Martinez, Haber Global'e yaptığı açıklamada sarı-lacivertlilerle yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanacağına dair sinyaller verdi.

PELLEGRINI DE BJELICA DA TAMAM

Fenerbahçe ile görüştüklerini açıklayan Martinez, "Koronavirüs nedeniyle Fenerbahçe'ye gitmemizi konuşmak için iyi bir zaman değil. Ancak şu bir gerçek; Sayın Pellegrini, Fenerbahçe'nin muhteşem ve tarihi bir kulüp olduğunu, fantastik bir şehri temsil ettiğini biliyor" ifadelerini kullandı.

Görüşmeler devam ediyor mu, transferin ne boyut kazandığı sorularına ise, "Daha fazla bir şey söylemem söz konusu değil. Ancak Fenerbahçe muhteşem bir kulüp" cevabıyla Şilili teknik adamın Fenerbahçe'ye bakış açısı gün yüzüne çıktı.

ŞİLİLİ'DE TEK SORUN İSTEDİĞİ BÜTÇE

Gelecek sezon takımı yabancı bir teknik adamla yola devam isteyen sarı-lacivertlilerde öncelik; Manuel Pellegrini'de... Kulübe yakın kaynaklar, Pellegrini'nin İstanbul'a gelmeye sıcak baktığını ifade etse de; Şilili teknik adamın bütçe istemesi Fenerbahçe yönetimini alternatifini bulmaya itiyor.

Burada da devreye Dinamo Zagreb'den ayrılan Nenad Bjelica giriyor... Fenerbahçe'nin kendisiyle temasa geçmesinin ardından Zagreb'deki görevinden ayrılan 48 yaşındaki çalıştırıcı, sarı-lacivertlilerin başına geçmeyi iple çekiyor.

Kanarya ile flört halinde olduklarını itiraf eden Nenad Bjelica, "Fenerbahçe ile konuştuk, konuşmaya da devam ediyoruz. Henüz biten bir şey yok. Görüşmelerimiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Manuel Pellegrini de Nenad Bjelica da Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak bakıyor. Pellegrini işini yokuşa süren tek konu bütçe meselesi.

FENERBAHÇE TEMASA GEÇTİ, ZAGREB'İ BIRAKTI

Niko Kovac ve diğer görüşülen hoca adayları gibi iddialı bir takım kurmak isteyen Şilili teknik adam, istekleri yerine getirildiği takdirde şampiyoluk vadediyor.... Ancak Sarı-lacivertlileri, FFP kısıtlıyor.

Nenad Bjelica zaten tamam. Hıvat teknik adam, Fenerbahçe'ye gelmek için Dinamo Zagreb'den vazgeçip görevi bıraktı...

HIRVAT HOCA; GENÇLERE ÖNEM VERİYOR

Hırvatistan temsilcisinde genç bir takımla mücadele eden Bjelica; Dani Olmo ve Ivan Sunjic'i parlatıp yüksek bonservis bedelleriyle satışlarını sağladı. Olmo, 20 milyon Euro'ya Leipzig'in yolunu tutarken Sunjic ise 8 milyon Euro'ya Birmingham'a tranfser yaptı.

Nikola Moro, Amer Gojak, Luka Inavusec, Mislov Orsic ve Bruno Petkovic gibi isimleri de gün yüzüne çıkaran Hırvat teknik adam, Fenerbahçe'nin özkaynak projesi için biçilmiş kaftan...

FENERBAHÇE GELECEĞİ İÇİN KARAR VERECEK

Elinde; Ömer Faruk Beyaz, Merih Bostan ve Muhammet Gümüşkaya gibi isimler yer alan sarı-lacivertliler, bu rezervleri de artık işleyip geleceğini inşaa etmek istiyor.

Nenad Bjelica'yı ikna eden yönetimin altyapı ile A takım arasındaki bağlantıyı kurmak için Yalçın Koşukavak'ı bu departmanın başına getirmek için ikna ettiği iddia edildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya